Forum Fanatyków Fantastyki » Blog Archive » Futurystyczne życie

Electrolux pragnie chyba wyjść na przeciw marzeniom fanów  S-f. Futurystyczne projekt wydają się być wyjęte wprost z powieści czy filmów, a i niejeden MG mógłby zastosować to na swoich sesjach. Przedmioty te są zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska i jak najmniejszym zajmowaniu miejsca. Poniżej znajdziecie mini listę tych pomysłów i krótkie opisy.

Eco cleaner

Przenośna zmywarka która myje przedmioty bez użycia wody i chemii. Zasada jej działania opiera się na ultradźwiękach. Dodatkowo przerabiaresztki jedzenia z naczyń na naturalny kompost.

Clean Closet

Nie ma to jak połączenie szafy i pralki. Ubrania które tam powisimy są skanowane a następnie czyszczone przy pomocy technologi molekularnej. Bez użycia wody czy detergentów.

Elements modular kitchen

Musze powiedzieć że jest to jedna z najciekawszych rzeczy jakie znalazłem, oprócz wspomnianej wcześniej “żelowej lodówki”.  Niepozorna półka którą możemy zobaczyć na pierwszym zdjęciu jest tak naprawdę wielofunkcyjnym panelem. Otóż każdy z tych paneli może nagrzewać się i tym samym stając się piecem do gotowania, schładzać jak lodówka, działać jako klimatyzator czy być swego rodzaju lampą. Cała ta technologia opiera się zwłaszcza na falach radiowych. Wyobraźcie sobie -  stawiacie na jedna z półek kubek i siadacie we fotelu i przy pomocy komórki schładzacie sobie herbatkę, tym samym robiąc z niej Ice Tea. Dodatkowo półki można łączyć tworząc rożne kombinacje.

The Snail

Kontaktowo-przenośne urządzenie do gotowania. Przyczepia się je bezpośrednio do garnka czy kubka i ustawia się odpowiednią temperaturę. Za pomocą technologi fal  magnetycznych które przy odpowiedniej częstotliwości potrafią nagrzać wodę czy inny płyn.

Skreng