Forum Fanatyków Fantastyki » 2012 » January

Archive for January, 2012

Konkurs – cytat #3

A oto dziś mamy dla was kolejny cytat:

?Jedni przez grzech się wznoszą, inni przez cnotę upadają. ?

? William Shakespeare

Futurystyczne życie cz.3

Oto przed wami najnowsze osiągnięcie firmy Samsung.

Samsung’s Transparent Smart Window – Transparentne Inteligentne Okna Samsunga, wykonane z przezroczystego LCD firmy Samsung.

Poniżej możecie zobaczyć kilka screenów i filmik z demonstracji.

Najwidoczniej sceny z filmu “Raport mniejszości” to już tylko kwestia czasu :)

Smart Window

Plansze na stół #27

Kupcy i Korsarze

W sklepach internetowych przedpremierowo i zniżkowo, można zamawiać polską wersję świetnej gry Merchants & Marauders, w której toczymy walki o panowanie nad morzami i prowadzimy swoją małą gospodarkę. Ponoć jedna z najlepszych gier pirackich jakie zostały wydane. Można w niej znaleźć wszystko co najlepsze w morskich przygodach. Polecamy.

Opis w Rebel.pl

Opis w BGG

Filmy na 2012

Kilka efektownie zapowiadających się filmów na 2012 rok. Może nie wszystkie będą przebojami, ale warto śledzić zapowiedzi.

Zapraszam do obejrzenia trailerów.

Underworld 4 – Awakening

MiB 3

Dark Knight

http://www.youtube.com/watch?v=-yh6SriAjdE

Battleship

http://www.youtube.com/watch?v=qDMXkPfxjOc

Prometheus

RocketHub

Największym wrogiem wynalazcy jest pieniądz- jest go zawsze za mało, kredyty są ryzykowne, sponsorzy rzadcy, klienci skąpi, a własna kieszeń- pusta. Z świadomości tego powstał projekt RocketHub- społeczność ludzi twórczych (i to pod każdym względem- społecznym, technicznym itp) i ludzi taką twórczość finansujących.

Mechanizm jest prosty. 1. Miej pomysł, 2. Przedstaw go w formie filmu, 3. Wstaw pomysł na RocketHub ustalając kwotę, którą chcesz zebrać i termin, do którego musisz te pieniądze mieć, 4. Zbieraj żniwo i zrealizuj swój pomysł! Każdy może dołączyć (wystarczy wysłanie krótkiego formularza lub połączenie z facebookiem), każdy może wpłacić, a nieraz łączy się to z wymiernymi korzyściami- egzemplarzami gotowego produktu, zniżkami i wieloma innymi rzeczami.

Być może popularyzacja tego serwisu kiedyś pozwoli także twórcom w Polsce na uzyskanie bezpiecznych zastrzyków finansowych? Myślę tu oczywiście o organizatorach LARPów i gier RPG- po prostu ktoś musi zacząć :)

Dużo słów, a wystarczy zobaczyć samemu. Oto adres strony:

http://www.rockethub.com/