Forum Fanatyków Fantastyki » 2011 » November

Archive for November, 2011

LARPik nWoD- “The Requiem of Redemption”

Wstępny opis larpa:

Tegoroczna zima w prowincjonalnym miasteczku była, z pozoru, taka jak zawsze. Ale tylko z pozoru ? ludzie bowiem nie widzą wszystkiego…
Wczorajszej nocy pogrzebano jednego z wampirów Lancea Sanctum. Był to dość nietypowy wampir, który za swojego życia ? i nieżycia ? polował na istoty z piekła. Jako niegdysiejszy łowca złego poświecił wszystko, aby zniszczyć tego jedynego demona ? demona, którego wygnano nawet z najgłębszych czeluści piekieł. Choć wampir poświecił ostatnie dwadzieścia lat na odnalezienie niezwykłego rewolweru, za pomocą którego mógłby zabić nawet zarówno piekielne, jak i niebiańskie istoty, to nie osiągnął swojej zemsty.
Zdradliwe demony nie ufają nikomu: nie ufają innym, nie ufają obcym ? a w szczególności nie ufają sobie nawzajem. Nocą z piekieł wysłano cztery istoty, które mały przekazać swoim braciom ważne wieści.

Ilość Graczy:6-10
Miejsce: Cieszyn
Kiedy: 03 grudnia(sobota) ok 17-18

Lista ról:
- Zeona/Zeon [Wrath]
- Berithil/Berith [Lust]*
- Subusis [Greed]*
- Kobala/Kobal [Sloth]*
- Iposis/Ipos [Pride]*
- Lerhiela/Lerhiel [Gluttony]*
- Ehona/Ehon [Envy]*
- Mahela/Mahael [Lust]
- Atetona/Ateton [Greed]
- Areallia/Areall [Envy]
*- już zarezerwowane

LARP Pokemon: Convent Assault

Mroźny powiew wiatru wzbiłw powietrze oszronione liście i pierwsze płatki śniegu, tworząc z nich wolno opadający wir. Słońce jedynie nieśmiało przebijało się przez zimne jak lód powietrze i skostniałe z chłodu chmury okrążające niczym sępy czarne budynki hal targowych na obrzeżach Saffron City.

Pomiędzy ostrymi konturami budowli, a ich cieniami niepokojący spokój zaburzały jedynie obrysy dwóch postaci w białych, jednakowych mundurach zasłoniętych nieudolnie długimi, czarnymi pelerynami.

Ich szepty rozcinały ciszę niczym ostrze ujawniając tajne rozkazy i zapomniane legendy o smokach. Padły imiona, obrzydliwe oskarżenia i treści niecnych planów, gdy pierwsi goście stanęli przed szklanymi drzwiami czarnej budowli- tajemnicza para zniknęła.

Tak jak i oni- całe miasto od tygodni szepcze. Najnowszy wynalazek Silph co. od tygodni napawa zarówno trenerów jak i badaczy niepokojem. Silphscope 2.0 niczym wichura zdmuchnąć ma z powierzchni ziemi wszystkie tajemnice i uczynić widzialnym to, co niewidzialne. Po zniewoleniu całego gatunku na skutek wynalezienia Pokeballi niechybnie nadszedł czas na zniewolenie ludzkości czyniąc z niej szlanych obywateli- bez tajemnic, bez marzeń, bez przyszłości.

Jeśień 2011 roku. 30. międzynarodowe targi technologii i mediów: Pokekon. Być może będą ostatnimi, być może szczyt ludzkiej technologii odmieni świat, być może nadzieja na lepsze jutro- Silph co.- stanie się przyczyną upadku znanego świata.

Być może jednak role się odwrócą?

LARP Pokemon to gra fabularna na żywo przeznaczona dla 30-60 (a nawet więcej) graczy odbywająca się równolegle do pozostałych atrakcji konwentu (które w zastanej formie występują także w grze jako stoiska i atrakcje pawilonu młodzieży na Pokekonie) przez 4-6 godzin. Ponad połowa ról to role pokemonów, istot znanych z popularnych gier i anime, które przez ludzi trzymane są jako przyjaciele, zwierzęta domowe, najczęściej jednak toczy się nimi walki dla zdobyciu sławy i pieniędzy. Także na LARPie walki pokemonów będą jedną z głównych atrakcji- podobnie jak łapanie nowych za pomocą pokeballi i trenowanie ich, by zdobyły większą siłę lub nawet ewoluowały. Choć świat o którym mowa powstał z myślą o dzieciach, to LARP w równej mierze stawia graczy przed wyzwaniami typowymi dla tego anime, jak i wyborami całkiem poważnymi, dzięki czemu nie tylko miłośnicy pokemonów powinni móc się nacieszyć tą grą.