Forum Fanatyków Fantastyki » 2011 » October

Archive for October, 2011

IGRI 4 – LARP Star Wars

Krótki wstęp i zapowiedź LARPa Star Wars, który odbędzie się na IGRI 4. Zapraszam.

LARP Star Wars

There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no death; there is the Force.

Ilość osób: 11-21
Czas i miejsce: IGRI 4
Rekwizyty: stylizowany strój + latarka lub atrapa miecza świetlnego

W zamierzchłych czasach, gdy gdy Zakon był jeszcze młody, Jedi z pięciu frakcji rywalizujących między sobą, stanęli przed niebezpieczeństwem, które mogło doprowadzić do katastrofy wielu niewinnych ludzi. Jednocześnie dylemat między ideałami a rzeczywistością prowadził do kryzysu wewnątrz samego Zakonu, z którym musieli sobie poradzić Rycerze.

LARP “Urodziny”

Oto zapowiedź kolejnej atrakcji IGRI.

22.10.2011r.

Zaproszenie

Witaj, Chcielibyśmy cię serdecznie zaprosić na 60 urodziny Ernesta Kazimierskiego. Do karczmy “Wrzos” na godzinę 19.00 w sobotę. Gwarantujemy nocleg jeśli nie mógłbyś wrócić w ten sam dzień. Ernest i cała rodzina czeka na twój przyjazd.

Pozdrowienia

Rodzina Kazimierskich

Sherlock Holms i dr. Watson we współczesnym Londynie

“Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) to genialny detektyw o niezrównanym intelekcie, natomiast dr Watsona (Martin Freeman) jest weteranem wojennym i genialnym lekarzem. Razem rozwiązują kryminalne zagadki w dość nietypowy sposób. ”

Jestem właśnie po 1 odcinku i jestem zmiażdżony. Błyskotliwości nowego Holmsa w połączeniu z hipokryzjom i docinkami w stylu dr. Housa oraz współczesnym Londynem łączy się w jedna i cudna całość. Polecam wszystkim ten nowy serial. Zarówno tym którzy czytali powieści Conan Doyle?a oraz tym którzy znają inne starsze wersje filmów o legendarnym detektywie mieszkającym na Baker Street 221B.

Plansze na stół! #26

Star Trek: Fleet Captains

Gra na początku przygniata ceną polskiego użytkownika (329.95zł w promocji na rebelu) i wydaje mi się, że to będzie jej głównym problemem na naszym rynku. Nie zmienia to faktu, że wykonana jest doskonale i dla prawdziwych fanów będzie nie lada kąskiem.
Wcielamy się w niej w dowódców frakcji i zaczynamy podbój sektorów z przeciwnych końców planszy. Plansza składa się z heksagonalnych puzzli, które tworzą na początku losowo rozkładamy zakryte, a w trakcie eksploracji sprawdzamy co znajduje się w danym sektorze.

Oprócz badania kosmosu czeka nas oczywiście walka z oponentami. Statki mają tu ciekawą zasadę mianowicie posiadają trzy tryby, normalnym,  żółty alarm i czerwony alarm, które wpływają na możliwości i działania. Grę wygrywa ten, którego statek pozostanie ostatni na planszy.

Premiera przewidziana na 11 października.

Opis w REBEL.pl

Oficjany plakat IGRI 4

A oto wielki mistrz IGRI. Niech Moc będzie z wami!