Forum Fanatyków Fantastyki » 2011 » July

Archive for July, 2011

New Age 2011: The Secret of Chaski Ito

Forum Fanatyków Fantastyki ma przyjemność zaprosić na tegoroczną 3-dniową grę terenową oraz 1-dniowy konwent poprzedzający grę główną New Age: The Secret of Chaski Ito!

Na stronie www LARPa oraz Facebooku pojawiły się już oficjalne informacje, opis świata, mechanika oraz lista wakatów, a miejsc jest co raz to mniej. Przypominam, że limit ustawiony jest na 100 graczy, więc jeśli chcesz się załapać- zgłoś się już teraz!

Poniżej krótka lista odnośników, która pozwoli ci szybciej zapoznać się z LARPem oraz pozostałymi materiałami, a pod nią wstępniak i lista podstawowych danych.

Rytmiczny stukot maszerujących przy bramie osady żołnierzy, w szkarłatnych mundurach i uzbrojonych w staromodne halabardy skutecznie zagłuszał zewsząd dobiegający świergot ptactwa. Gęsty dym, kamienne ruiny, dachy namiotów i korony drzew- nawet w ich cieniu piekielny gorąc czyni oddychanie w deszczowych lasach Chaski Ito sztuką, jednak ruch niestrudzonych wojaków z każdym krokiem udawania ich niewzruszoną kondycję- a może to upór?

Uparcie od cienia stroni również niepozorny mężczyzna, w kapeluszu, płaszczu, z długimi, falującymi włosami. Gdzie inni toczą bój z bezlitosną atmosferą dżungli, tam on trwa w boju z wiecznie nasiąkającymi wilgocią kartkami papieru i rozlewającym się tuszem.

Kolejne słowa przelane na papier zmyła kropla potu, symbolicznie dobijając pismaka i jego próbę uwiecznienia historii Chaski Ito. Zrezygnowany wyciągnął drukowane kilka kartek z notatkami na temat celu podróży w pośpiechu zanotowanymi krótko przed wyjazdem by stanowiły pomoc przy artykule.

“Rozległe lasy deszczowe na skraju sahelu subzenitalnego na pograniczu Imperium Inków i Hegemonii Gondowany należą do jednych z nielicznych, wciąż białych plam na mapach Zakazanego Kontynentu- niezbadane przez wielkie uniwersytety i socjety naukowe, niesplamione znamionami rewolucji przemysłowej i pełne wciąż nieodkrytych gatunków roślin, zwierząt i… osobliwości.

W 2010 roku źródła rzeki Wirakocza utraciły raz na zawsze swoje ‘dziewictwo’, gdy katedra metafizyki Uniwersytetu Tolteskiego ulokowała tu swoją placówkę badawczą. Dziesiątki studentów metafizyki miało tu na własnej skórze poczuć fluktuacje czasoprzestrzeni oraz wpływ drobnych ingerencji w spójność praw fizyki na biosferę, jednak plany pokrzyżowała tragedia.

Wybuch wodoru w jednym ze zeppelinów dostawczych spowodował reakcję łańcuchową, uwieńczoną powstaniem małej i pozornie niegroźnej osobliwości. Z czasem jednak dwójka studentów została odnaleziona martwa w lasach w okół placówki, a kolejni trzej zniknęli bez śladu.

Władze uniwersytetu jednoznacznie odmówiły zamknięciu filii pomimo wzrostowi zagrożenia, przeciwdziałając mu wynajęciem uzbrojonej ochrony dla pracowników i studentów, wieść o osobliwości jednak dotarła do najdalszych zakątków świata czyniąc z źródeł Wirakocza mekką dla ekscentrycznych naukowców i eterologów.

Rok po niefortunnych wydarzeniach dawniej spokojna placówka zamieniła się w tłoczną i kolorową osadę opanowaną przez Uniwersytet Tolteski, Royal Society, niezależnych badaczy z Konfederacji i Zjednoczonego Cesarstwa, a na domiar złego- niemalże każdy dysponuje własną ochroną. Nad ‘wioską’ ciągle unoszą się alchemiczne opary, dym i para, ciszę lasu przenika rytmiczny stukot machin wydobywających surowce potrzebne do dalszych badań, a jedyna chwila spokoju (przed burzą) nadeszła w momencie, gdy jeden ze studentów wbiegł z krzykiem do obozowiska: ‘Ruiny! odkryłem ruiny!’?

Ruiny. Ruiny rzeczywiście zostały odnalezione, a do nich przeniesiony obóz badawczy, jednak to ostatnia dobra wiadomość z Chaski Ito. Od tego czasu sprawy się z dnia na dzień pogarszają, a zmarszczki na twarzy dziennikarza dają jasno do zrozumienia, że i on boi się, czy ściółka leśna u źródeł Wirakoczy nie będzie mu grobem.

***

Strona internetowa: www.ati.boo.pl/rpg/newage
Dyskusja: http://ati.boo.pl/rpg/viewtopic.php?f=48&t=489
Kontakt: larp.newage@gmail.com        GG: 4187817
Realia: New Age (Steampunk/Dieselpunk)
Czas: 25-28 sierpnia 2011
Miejsce: Żory, ul. Bażancia
Cena: przedpłata w czerwcu: 30zł, w lipcu: 40zł, w sierpniu: 50zł. Na grze: 50zł.’

Futurystyczmne życie cz.2

Koncepcja Litwina Eglego Ugintaitego zakłada, że zwykłe laski, na których podpierają się starsi i osoby z chorymi nogami, powinny wreszcie wejść w XXI wiek. Jak można je podrasować?

Czujniki w cyberlasce badałyby puls, ciśnienie krwi i temperaturę ciała noszącego, a wyniki pomiarów pojawiałyby się na ekranie LCD.

Laska mogłaby też mieć nadajnik GPS, aby pomagać odnaleźć właściciela, który się zgubił. Przycisk SOS umożliwiałby wezwanie policji lub pomocy w razie potrzeby.

Pomysł Ugintaitego otrzymał pierwszą nagrodę na konkursie firmy Fujitsu dla projektantów przemysłowych.

Źródło:WP.pl

LARP “Kiedy kończy sie świat”

Opis:Świat umarł. Wampiry znalazły się w bardzo złej sytuacji i nietypowych warunkach. Ludzkie konflikty doprowadziły do atomowej zagłady. Wampirze manipulacje nie były w stanie zapobiec konfliktu, wręcz przeciwnie. Maskarada została złamana. Starsi nie mogąc zaakceptować nowego świata zapadli w letarg, oszaleli bądź przywitali świt na który tak długo wyczekiwali. Dla spokrewnionych ten nowy świat stał się istną walką o przetrwanie. Mimo, że wilkołaki, magowie, odmieńcy i inne istoty odeszły w niepamięć to świat wcale nie stał się bezpieczniejszy. Ludzie prawie wyginęli tak samo jak zwierzęta przez co wampiry stanęły przed widmem głodu i tym samym wymarcia. W tym ponurym świecie każdy człowiek czy zwierze jest na wagę złota tak samo jak każdy zbiornik z krwią. Schronienia zmieniły się z ekskluzywnych apartamentów w bunkry. Jeden z takich bunkrów zamieszkuje grupka wampirów, niestety tej nocy ich jedyna trzoda ginie i pozostaje tylko kilka zbiorników z krwią. Wampiry muszą podjąć decyzję od których zależeć będzie ich dalsze istnienie, a Bestie już szepczą krwawe spiski. Bestia jak Bestia…chce przetrać za wszelką cenę.Na domiar złego dwie noce temu ginie Anciell który was zgromadził i wychował. Choć nie raz i nie dwa były kłótnie to w sumie wszyscy dzięki niemu wciąż istniejecie.
Ilość Graczy:7-8
Miejsce: Maciejka – Ustroń
Kiedy:10.07 lipca po 20:00

LARp będzie utrzymany trochę we formie psycho-dramy z elementami thrilleru.

Po rozegraniu go zostanie udostępniony na LarpBase