Forum Fanatyków Fantastyki » 2011 » June

Archive for June, 2011

Plansze na stół! #21

Deadwood

Gra od FFG, pozornie może nie zapowiada się na wielkie szaleństwo, a bardziej jako gierka dla rozluźnienia i rozgrzania się przed czymś większym, ale z pewnością przegryzienie się przez szczegóły objawia trochę możliwości i dobrych pomysłów.

Każdy gracz ma pod rozkazami jeden z gangów, który musi zgromadzić jak największe zyski przed dotarciem do miast kolei. Ten kto będzie najbogatszy przejmie wpływy kolei i wygra grę. W czasie gry w miasteczku powstają nowe budowle, nad którymi gracze próbują przejmować kontrolę. Każdy budynek ma swoje specjalne cechy pomagające w zmaganiach lub przynoszące zysk. Oczywiście nie zabraknie i strzelanin przy przejmowaniu budynków, jednak najbardziej krwawi gangsterzy musza się liczyć z otrzymaniem “listu gończego” i jego konsekwencjami na koniec gry.

Mimo prostych rozwiązań gra wydaje się dawać sporo możliwości wyboru i kombinowania, przy jednoczesnej dużej dawce dobrej zabawy. Premiera zapowiedziana na lipiec/sierpień 2011.

Opis w REBEL.pl: LINK

Plansze na stół! #20

The Boss

Ciekawie zapowiadająca się gra o mafijnych porachunkach i rozszerzaniu wpływów w różnych miastach. W grze liczy się przemyślny plan ale też blef i odpowiednie przygotowanie gruntu pod działanie. Premiera zapowiadana na 30 czerwca 2011.

Opis w REBEL.pl: LINK

Plansze na stół! #19

Olympos

Nowa gra autora Small World. Znów rozwój cywilizacji jednak tym razem pod okiem olimpijskich bogów w antycznych czasach. Zarówno rozwijamy technologię, armię jak i religijność swojego plemienia. Wszystko zaś mogą zniweczyć lub wesprzeć właśnie bogowie. Premiera przewidziana jest na 21 czerwca 2011.

Opis w Rebel.pl: LINK

Plansze na stół! #18

Small World Underground

To druga wersja Small World tym razem dziejąca się w podziemnych światach. Tak jak poprzednio musimy wspierać odpowiednie cywilizacje jak najlepiej korzystając na ich rozwoju i w odpowiednim momencie, gdy przychodzi ich zmierzch, przesunąć swe wpływy na nową rasę. Każda cywilizacja składa się z dwóch elementów, rasy i jej cechy, co daje nam 315 różnych możliwości. Grę można łączyć z poprzednią wersją lub grać tylko w Underground.  Premiera dziś.

Opis w REBEL.PL