Forum Fanatyków Fantastyki » 2011 » January

Archive for January, 2011

Plansze na stół! #3

Mansions of Madness Read the rest of this entry »

?Amerykańscy naukowcy twierdzą?? #3

IntelliMotion ? elektroniczna odzież hi-tech

Dziś mowa będzie nie o amerykańskich naukowcach, a polskim trzyosobowym zespole naukowców. Opracował oni niedawno kombinezon informujący o wypadku noszącego go człowieka. Jak twierdzi Łukasz Pochylski, absolwent Politechniki Warszawskiej, kierujący projektem:

Elektroniczna odzież monitoruje codzienne ruchy człowieka i jeśli wykryje stan alarmowy, wezwie pomoc. Taką funkcję ma zarówno opracowana przez nas marynarka, jak i kombinezon dla motocyklistów. Umieszczony w kombinezonie lub marynarce system czujników monitoruje, czy dana osoba znajduje się w ruchu, czy np. leży. W razie wypadku drogowego poprzez SMS powiadomi rodzinę, albo wyśle informację o wypadku do ogólnopolskiego centrum monitoringu.

Może to sprawi, że będzie mniej śmiertelnych ofiar wypadków.

IntelliMotion || Źródło: Gadżetomania.pl
IntelliMotion || Źródło: Gadżetomania.pl
Źródło:
gadżetomania.pl

~pagi

10 i 1/4 Muzy #3

Oba newsy dzisiaj będą o produkcjach, które, jak mniemam, będą odcinaniem kuponów? z czego ta pierwsza ma mniejsze szanse na taki status. Read the rest of this entry »

Fabularne wieści #3

Nakładem Eden Studios, INC ukazał się, po wielu miesiącach oczekiwań, dodatek do kultowej w niektórych kręgach gry All Flesh Must Be Eaten. Tytuł dodatku to Arrgh! Thar Be Zombies.
Dodatek ten pozwala przenieść świat gry w złoty wiek żeglugi. Zawiera wszelkie informacje potrzebne do stworzenia odpowiedniego klimatu, sporo nowych archetypów, nową magię voodoo i masę sprzętu. Read the rest of this entry »

Plansze na stół! #2

Dracula - edycja polska.

Tym razem coś w polskiej wersji. Nowe wydanie dawnej gry Games Workshop Read the rest of this entry »

?Amerykańscy naukowcy twierdzą?? #2

HAL

Prawdopodobnie niewielu jest jeszcze ludzi, którzy choć raz w życiu nie słyszeli skrótu: CES. A chodzi dokładniej o Consumer Electronics Show, czyli rokrocznie odbywający się  w Las Vegas w styczniu pokaz nowości technologicznych Read the rest of this entry »

10 i 1/4 Muzy #2

Dziewczyna w czerwonej pelerynie || Jeż Jerzy || Zielona Latarnia

Read the rest of this entry »

Fabularne wieści #2

Na początek: lista wypuszczonych w tym miesiącu tytułów prosto z Moongoose Publishing: Read the rest of this entry »

Recenzja: ?Tron: Dziedzictwo?

Tron: Dziedzictwo

Film ten wywołuje we mnie sprzeczne emocje. Fabuła jest wybitnie mierna, za to efekty specjalne są świetne ? ale filmu się na tym nie zrobi. Scenariusz jest prosty: Read the rest of this entry »

LARP Carneval: Bal Dusz

“Witam szanownych Państwo.

Pragnę zaprosić Państwa na szczególny bal. Carneval nie jest zwykłym balem karnawałowym. Jest to zabawa, która nasyci Wasze dusze niezwykłą energia. Od stuleci ludzie starali się zaspokoić potrzeby ciała i duszy. Mam nadzieję, że na tym niezwykłym balu Państwa dusze będą zaspokojone kulturalnie oraz nasycone pozytywną energią. Bal odbędzie się 18 lutego 2011 roku w mojej restauracji. Mimo współczesnych czasów pragnę, aby ?magia? tej imprezy cofnęła nas do dawnych i jakże pięknych dni. Bal będzie utrzymywany w konwencji słynnego balu weneckiego czy też tego z Wiednia.

Obowiązywać będą stroje wieczorowe, ale również będą mile widziane kostiumy XVII-, XVIII- i XIX- wieczne.

Każdy z Państwa, kto otrzymał moje zaproszenie, może uważać się za niezwykłą osobę, za ?elitę? tego miasta.

Do niniejszego listu dołączam zaproszenie, z którym należy się zjawić w owym dniu o godzinie 21:00.”

Oczekuję Państwa z niecierpliwością

Thomas Wilson

________________________________________________________________________________________________________

Wpisowe: 30 zł (5-10 zł zaliczka)

Miejsce zabawy: Restauracja “Wrzos”, Ustroń

Start: 21:00

Informacje: http://ati.boo.pl/rpg/viewtopic.php?f=10&t=412

Pieniądze można wpłacać na konto “72-10600076-0000302001485964″ (w tytule przelewu nick forumowy) lub osobiście. Przedpłata musi być złożona do  12 lutego (IGRI). Postacie również proszę dostarczyć do tego terminu na PW lub e-maila skreng88@wp.pl.

Pierwsze kilka osób (w zależności od ilości chętnych – im więcej tym lepiej), które wpłacą całość wpisowego otrzyma drobny upominek.