Forum Fanatyków Fantastyki » 2010 » August

Archive for August, 2010

Terenówka New Age

Witaj drogi Armandzie!

Piszę do Ciebie przyjacielu, ponieważ doszły do moich uszu niepokojące plotki na temat Twojej gazety.. Podobno zdecydowałeś się oddać do druku reportaż pewnego młodego pismaka, opisującego jakieś niestworzone historie, bez należytej weryfikacji faktów. Ubolewam nad tym zaniedbaniem. Pozwoliłem sobie nawet zdobyć kopię owego artykułu i zaznaczyć fragmenty, które moim zdaniem mogłyby urazić wiele wpływowych osób, jeżeli oczywiście nie są prawdziwe.

? Wioska do której dotarłem, położona w [CENZURA] w Gadzich Górach, zbudowana jest w bardzo osobliwy sposób. Otóż dzieli się ona na trzy części, niemal odcięte od siebie przez tajemniczą barierę, której pochodzenia nie udało mi się dociec choć prawdopodobnie może być to [---]! Mieszkańcy wioski komunikują się ze sobą za pomocą sieci telefonicznej zbudowanej według najnowszych znanych mi zasad przewodzenia dźwięku przez przewody elektryczne. Towary, żywność i inne przedmioty wymieniają poprzez karawany, chronione przed śmiercionośnym działaniem bariery przez specjalne kombinezony i urządzenia. Nie jest to jednak najbardziej zadziwiająca część historii! Otóż udało mi się ustalić, że każda z grup zamieszkujących poszczególne obozy wywodzi się z jednej z najbardziej wpływowych frakcji naszego świata.
W najbardziej oddalonej częście wioski, nieopodal starożytnej budowli przypominającej mauzoleum rezyduje grupa kultystów Sekty, z tego co zrozumiałem oczekująca w tym miejscu na Znak od swoich bogów.
Nieco bliżej, w wąwozie otoczonym skałami znajduje się obozowisko braci Templariuszy którzy prowadzą tam badania [---], co być może jest powodem dla którego tak bardzo oddalili się od Państwa Zakonnego.
Najciekawsza jest jednak grupa zajmująca niejako centrum całego tego osiedla. Są nią pracownicy Konsorcjum, które jak wiadomo jest silnie powiązane z organizacją [---]. W centrum lasu postawili oni fabrykę, produkującą [---]. To dosyć szokujące odkrycie zważywszy na fakt, że ich mocodawcy sami ustalili prawo zabraniające [---].
Dziwi także fakt, że grupy te, których spory możemy oglądać na co dzień w świecie polityki, lub czytać na stronach gazet o prowadzonych przez nie wojnach, współpracują tu bez żadnych animozji, jakby zapominając o wielkim świecie i małostkowych sporach. To piękne, że nawet zaciekli wrogowie w obliczu trudnych okoliczności potrafią stanąć ramię w ramię. Chociaż być może kryje się za tym coś więcej??

Jak sam widzisz zbyt wiele miejsc w tekście porusza niezbyt popularną tematykę i może zostać potraktowana jako bezczelne pomówienie. Szkoda by było gdyby tak zdolny chłopak jak on stracił szansę na karierę przez jeden nieprzemyślany wyskok.

Pozdrawiam, licząc na Twój rozsądek przyjacielu,
Niech Architekt Wszechświata oświeci Twój umysł.
Jean Jaqes Villione

P.S. Właśnie dotarła do mnie wieść o tym tragicznym wypadku! Szczere kondolencje. Rozumiem, że brak będzie Ci tak dobrego pracownika jak ten dzieciak. Obiecuję, że sam zajmę się sprawą tego producenta paromobili! Silnik wybuchający w środku miasta to potworne niedopatrzenie konstrukcyjne!

Więcej informacji znajdziesz pod adresem http://www.ati.boo.pl/rpg/newage albo klikając w napis New Age w menu na górze strony obok Kalendarza i innych.