Forum Fanatyków Fantastyki » 2010 » April

Archive for April, 2010

Brassgrounds ? ?Jednodniówka?

Drugiego maja, w Goleszowie, na terenie starych kamieniołomów, odbędzie się larp w świecie Brassground, tworzonym przez nas od początku roku. Po pierwszych testach we własnym gronie przyszedł czas by poddać próbie ową pracę na szerszym polu.

Planowane gry mają być połączeniem szerokiego bogatego świata i ciekawej spójnej mechaniki, która go opisuje. Wiele siły zostało włożone w podkreślenie indywidualności ras, ich wierzeń i nagradzania graczy o to dbających. Jednym z celów jest także, oprócz zapewniania, tak zwanego “fabularnego jedzenia”, wpisanie w świat zależności gospodarczych, opartych na poszukiwaniu, wytwarzaniu składników i materiałów, i handlu nimi. Ma to napędzać zwykłe codzienne życie w czasie trwania gry.

Obecna jednodniówka będzie raczej skromnie wyposażonym larpem, gdzie wydarzenia toczą się wokół techniczno-magicznej rywalizacji o wpływy. Nie zabraknie jednak okazji do moralnych wyborów i szansy załatwienia dobrego interesu. Zgodnie z naszymi założeniami chcemy zyskać na klimacie i zżyciu się graczy z postaciami w poczuciu jak największej realności świata.

Zapraszamy do zapoznania się z forumowym wątkiem Jednodniówki, przyjazdu do nas i osobistej oceny tego co przygotowaliśmy.

ZMIANA DATY GROJKONU 2010

UWAGA!
ZMIANA DATY GROJKONU

21-23 MAJA odbędzie się w Bielsku-Białej czwarta edycja konwentu Grojkon w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych im. Franciszka Kępki przy ulicy Józefa Lompy 11. Będzie to już trzeci Grojkon, na którym pojawią się przedstawiciele FFF i drugi, na którym będzie nam dane wystawić nasze LARPy.

Pierwszym z nich będzie wypróbowany w boju LARP w klimacie dziwnego zachodu- New Dynasty. Innowacyjne podejście do podstawowych zasad gry jak i liczne rekwizyty i efekty specjalne przyczyniły się już we Wrocławiu i Poznaniu do pewnej sławy tej gry, teraz zawita również w Bielsku-Białej.

Drugi to LARP humorystyczny utrzymany w klimacie bajek i baśni. Zgodnie z filozofią FFF również tu pojawi się wiele elementów zaskakujących graczy jak i duży nakład sił włożony w budowę klimatu.

Kolejny LARP, jakiego organizujemy na Grojkonie to Therion II utrzymany w klimacie nowego Świata Mroku. Standardowa fabuła potraktowana zgoła inaczej, poważne ingerencje w podstawowy model gry i postacie połączone iście epicką siecią zależności kreują tu swoisty mariaż gry politycznej i rosyjskiej ruletki w której stawką jest własna dusza.

A czwarty i ostatni to Noc Sylwestrowa- Śpiewany Psychodramat z elementami thrillera…
enought!

Zapraszamy więc na LARPy i do zobaczenia w Bielsku-Białej.