Forum Fanatyków Fantastyki » 2010 » February

Archive for February, 2010

Czechy i LARPy

Od jakiegoś czasu trafiam coraz częściej na informacje o LARPach i Konwentach LARPowych u naszych Czeskich sąsiadów. Cieszyn wydawać by się mogło powinien mieć zdecydowanie łatwiej wybrać się na jakąś z tych imprez. Mamy ku temu warunki zarówno lokalizacyjne jak i lingwistyczne jak mniemam. Znany jest wam zapewne już portal Court of Moravia, o którym wspominałem swego czasu na forum. Wychodzący się z tamtąd ludzie organizują niebawem kolejny konwent Odraz 2010. Tym razem jest to impreza LARPowa, nastawiona na wymiane doświadczeń i pomysłów pomiędzy ludźmi z Czech i innych krajów (Mają ponoś przyjechać LARPowe sławy ze Skandynawii).

Na temat Odraz przeczytałem na  blogu Fingrina. To on również odwiedził z ludzmi z Wielosferu wcześniejszy LARPVeekend ogranizowany w Brnie.

Myślę, że trzeba realnie pomyśleć nad rozwijaniem erpegowych skrzydeł również w kierunku Czech. Otwarcie się na nowe horyzonty, które przyświeca z naszego plakatu, i zawiązanie znajomości ze stroną czeską z pewnością kiedyś nastąpi. Myśle jednak, że to od nas teraz zależy czy będziemy wśród tych którzy pierwsi zaczynają wyjeżdżać na konwenty za Czeską granicę czy też za parę lat będziemy musieli doganiać tych, którzy już nas wyprzedzili.

Nie spodziewam się byśmy skrzykneli się tak nagle i ruszyli na Odraz już teraz. Jednak przy kolejnej imprezie organizowanej gdzieś w Czechach trzeba by zastanowić się czy nie lepiej, zrezygnować z jakiegoś polskiego konwentu na rzecz wyjazdu do Czech.

Pojawiły się Bannery

Od dzisiaj zaczynamy propagację forum w sieci. Przygotowałem 4 bannery z kodem gratis, teraz nalezy przesłać je odpowiednim osobom. Mam nadzieję, że nie będę jedynym masochistą, który się tym zajmie. Jakby co pojawił się też artyków wymiana bannerów, który się raczej nie zmyje zbyt szybko. Miłego propagowania życzę więc :)

Oto lista naszych bannerów wraz z kodem html do wstawienia na stronie.

468 x 60

<img style=”border: none;” src=”http://www.ati.boo.pl/rpg/banners/fff_banner_1.jpg” alt=”" />

234 x 60

<img style=”border: none;” src=”http://www.ati.boo.pl/rpg/banners/fff_banner_2.jpg” alt=”" />

125 x 125

<img style=”border: none;” src=”http://www.ati.boo.pl/rpg/banners/fff_banner_3.jpg” alt=”" />

438 x 120

<img style=”border: none;” src=”http://www.ati.boo.pl/rpg/banners/fff_banner_4.jpg” alt=”" />

Nowy adres.

RPG.CIESZYN.PL

Dzisiaj Forum Fanatyków Fantastyki uzyskało swój nowy adres www.rpg.cieszyn.pl, który zachowa co najmniej do 2013 roku, tak, że adres na headerze tam na górze (to czarne coś z logo)  już jest w pełni aktualny.

Nabór redaktorów

Ministerium propagandy ogłasza nabór redaktorów

Poszukujemy ludzi zaznajomionych tematyką RPG i LARP, aktywnie biorących udział w społeczności fantastów (szczególnie ludzi aktywnych w ramach FFF), chętnych do redagowania artykułów o tematyce:

  • RPG & LARP
  • Konwenty, zloty i terenówki
  • Literatura Fantastyczna
  • Inne powiązane ze społecznością FFF tematy

Zgłoszenia należy umieścić na forum lub wysłać pod:
adres e-mail: Dracan@onet.eu
numer GG: 4187817

Nowy portal i forum!

Dzisiaj, czyli 22.02.2010 Forum Fanatyków Fantastyki otrzymało zupełnie nową, ładniejszą, nowocześniejszą i na pewno wszechstronniejszą… twarz (?)… Dobra, chyba przesadziłem…
W każdym razie od dziś mamy poza forum (w 3. a nie 2. wersji PHPBB) jeszcze piękny i wszechstronny portal oparty o CMS WordPress.

Niestety transfer nie obył się bez strat i ku mojej szczerej rozpaczy nie udało mi się sukcesywnie zakończyć długą(5h), mozolną(2xAspiryna na ból głowy) i drogą (5,50 za batonika i kawałek sera… no co? admin też musi jeść!) operację przeniesienia danych ze starego na nowe forum. Z tego oto powodu proszę wszystkich zainteresowanych o ponowne zarejestrowanie się na forum, a w razie zainteresowania – kopiowanie bardziej istotnych tematów na nowe forum.

Dobra, dość tej autoreklamy, zabieram się do dalszej roboty, wam tymczasem życzę miłego użytkowania forum :)
Wasz nieznośny, gburowaty i nieuprzejmy admin:
Dracan