Forum Fanatyków Fantastyki » IGRI 3

IGRI 3

IGRI w Gwiezdnym Piracie

IGRI został doceniony przez Wydawnictwo Portal w sposób bardzo miły.W artykule “IGRI w Ustroniu” czytamy:

“Wyprawa do Ustronia była jak weekendowa wycieczka – chwila w aucie, pół dnia przyjemności i powrót na łono rodziny. No dobra – wracałem tylko ja, uczciwi uczestnicy dobrze wiedzieli, że pakiet atrakcji nie kończy się o 15:00, wręcz przeciwnie. Wieczór zapowiadał masę erpegowego i planszowego grania. Ja jednak wpadłem do Ustronia, by prezentować nasz bitewniak, Neuroshimę
Tactics. Po krótkim wprowadzeniu rozpoczęliśmy pierwszą partię… a potem, niemal bez przerwy, drugą i trzecią.
Udało się zmieścić w pięciu godzinach trzy rozgrywki dla trzech nowych, początkujących par graczy. Tempo było świetne!
Uwielbiam takie wyprawy! Małe imprezy mają świetną atmosferę, z każdym można się przywitać i zamienić parę słów, wszystkie atrakcje są do ogarnięcia. Tym razem dodatkowym atutem była świetna lokalizacja imprezy (restauracja w centrum
Ustronia). Olbrzymie podziękowania należą się organizatorom za ciepłe przyjęcie i umożliwienie mi wykonania tacticsowej misji. Dla fanów gier z południowych rejonów Górnego Śląska i okolic cenna może być informacja, że IGRI to nie jedyna impreza tego typu. I nie mam na myśli bielskiego Grojkonu, lecz własnie mniejsze spotkania. Jeszcze przed wakacjami, w czerwcu,
jedno z nich odbędzie się w Brennej. Polecam zainteresowanie się tą sprawą!”

Zapraszamy do pobrania całego Gwiezdnego Pirata w poniższym linku

~Skreng

Ostatni konwent przed końcem Świata

Samozwańczy prorok, prowadzący od 50 lat w amerykański “Radiu Rodzina” program “Otwarte Forum”, 90-letni Harold Camping twierdzi, że data 21 maja 2011 roku zapisana jest w biblii, jako zagłada świata.

Ten 90-letni staruszek ma swoich zwolenników na całym świecie, którzy są przekonani, że koniec świata jest blisko.

Jak podaje TVN24 Camping powiedział: ” Gdy w kalendarzu pojawi się data 21 maja, w każdym kraju na świecie, gdy będzie tam godzina 18:00 dojdzie do wielkiego trzęsienia ziemi, które zapoczątkuje w tym rejonie dzień sądu”.

Jak podał portal, według wyliczeń proroka, zagłada świata ma potrwać do 21 października. Camping wyliczył także dwie inne istotne daty. Z jego danych wynika, że świat został stworzony w 11013 roku przed naszą erą, a Chrystus narodził się 2 października 7 roku przed naszą erą.

Mieszkańcy Ameryki snują spekulację na temat zakończenia świata. Pojawiają się tam napisy dotyczące zagłady które umieszczane są m.in. na samochodach i billboardach.

Źródło: http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110516/ERA_WODNIKA/344503735

A co w tym czasie dzieje się w Ustroniu? Ostatni konwent przed końcem świata: IGRI 3! Gwarantujemy dogodne warunki oraz bogaty zapasy żywności na wypadek rozpoczęcia projektu “Armageddon” oraz prelekcję “Jak przetrwać w postapokaliptycznym świecie” już po wielkim Showdown! (Oferta obowiązuje wyłącznie w wypadku nastania nowej ery).

Organizatorzy zapraszają.

IGRI 3 – Spotkanie w…

[Wszelkie podobieństwo do prawdziwych Orgów jest przypadkowe]

Ciemność spowijała próg, ponad którym powolnym, dostojnym ruchem przeszła postać. Materialny wręcz mrok zlewał się, mieszał z czernią idealnie gładkich lakierek.

Postać ruszyła w stronę środka ogromnej sali, w której jedynym źródłem światła było małe okienko, pozwalające kilku promieniom palącego, południowego słońca wpaść do wnętrza i tam umrzeć, skonać w samotności. I właśnie w tych dogorywających resztkach jasności stanął ten… ten… ktoś, w nienagannym czarnym garniturze. Rozejrzał się po ścianach: mimo tego, iż ich nie widział, wiedział doskonale, co się tam znajduje. Czas…

Spokojnym ruchem poprawił prostą, acz kunsztownie wykonaną, spinkę od mankietu; światło w ostatnich, rozpaczliwych próbach ucieczki od pochłaniającej wszystko ciemności odbiło się nagłym skokiem od gładkiego srebra i błysnęło w oczy nadchodzącemu z naprzeciwka mężczyźnie; ten nawet zdał się nie zwrócić na to uwagi, szedł dalej z kwaśnym uśmieszkiem zaschniętym na wargach. Nie zdążył jeszcze dotrzeć do nędznej plamy jasności, gdy usłyszał słowa, słowa wypowiedziane powolnie, spokojnie; słowa, a każde z nich zdawało się być tworzone jak odrębne dzieło sztuki.

- Chyba nie chcesz mnie zawieść, Pedro…

Nazwany Pedrem nie odpowiedział. Podszedł bliżej: nieśmiały strumyk promieni słońca obmywał czubki skórzanych butów. Przez dłuższą chwilę był obserwowany przez to słynne, więcejwidzące oko, oko ogromne, rubinowe, przeszywające człowieka na wylot…

Mimo to starał się zachować zimną krew. Chciał, by jego głos zabrzmiał silnie i niezależnie, jednak ten załamał się, niespodziewanie, jak fala na italijskich plażach:

- Nie.

- Cieszy mnie to… niezmiernie…

Ostatniemu słowu towarzyszył nagły, zdecydowany ruch ręki, która przy drugiej sylabie chwyciła za rewolwer ukryty za połami marynarki, a przy warczącym ?r? szybko i płynnie wyciągnęła go z kabury, i gdy tylko wybrzmiał ostatni dźwięk ludzkiej mowy, dało się słyszeć huk wystrzału.

Z oddali, z jednej z półek, gdzieś przy tajemniczych ścianach sali, dobiegł brzęk stłuczonej, przestrzelonej klepsydry.

Po chwili na kamienną posadzkę spadło ziarnko piasku. Drugie. Trzecie. Czwarte…

- Masz tydzień. Jeszcze tydzień…

Z pola widzenia Pedra zniknęła rubinowa soczewka, a jej właściciel odwrócił się i poprzez długą salę skierował się do wyjścia, powoli wnikając w mrok…

~Private

IGRI 3 – pikantne szczegóły…

IGRI 3 coraz bliżej! Już widać czerwoną kropkę celownika laserowego na horyzoncie…

A oto i najnowsze wieści! IGRI 3 będzie składał się z następujących bloków programowych: Bitewniaki i planszówki, sesje RPG, LARP i time4free. Start misji przewidziany jest na 11:00 czasu lokalnego (nie mylić z zegarami PKP!); wtedy też będziemy synchronizować nasze zegarki. I na starcie walimy z grubej ruły, ponieważ z tajnej bazy na Śląsku przyjadą VIP-y. Na nasze zaproszenie odpowiedziało Wydawnictwo Portal! A swoją osobą zaszczyci nas sam Rafał Szyma! I zastrzeli… oświeci nas w kwestii Neuroshimy Tactics. Prelekcję i prezentację rozpocznie on o 11:00, co potrwa około godziny, a o 12:00 rozegra kilka symulacji tego cudnego bitewniaka. Równocześnie w tym samym czasie rozpoczną się inne bitewniaki, m.in. LOTR i Mordheim, oraz te planszówki, którymi dysponujemy, a naprawdę liczba jest spora: żeby narobić Wam ?smaka? to podam kilka tytułów: 51 Stan, Battlestar Galactica, Arkham Horror, Abetto, Cytadela, że nie wspomnę o tak wyjątkowo fantastycznych hitach, jak Scrabble czy Eurobiznes.

W planszówki i bitewniaki będzie można zagrać przez cały czas trwania IGRI. Od, dla chętnych, 14:00 zaczynają się sesje. Z tego informacji przysłanych przez nasze służby wywiadowcze wynika, że pojawią się m.in. takie systemy jak L5K, Warhammer czy InSpectres. Tu wszystko może jeszcze ulec zmianie, bo, jak wszyscy wiedzą, MG są równie nieprzewidywalni jak pogoda w Polsce. O 18:00 zaczyna się istna uczta teatra… LARPowa i potrwa aż do 22:00; ale zgodnie z zasadami miernictwa może nastąpić mały poślizg czasowy +/- 10 minut.

Mniej więcej o 22:00 ? pod warunkiem, że gremliny niczego nie zepsują ? zacznie się tzw. time4free, czyli czas wolny. Aż do białego rana każdy będzie mógł albo zagrać sesję z chętnym MG, wziąć udział w turnieju Veto! (w którym do wygrania są boostery i zestawy demonstracyjne) lub spróbować swoich sił w sesji InSpectres - dla najlepszego pogromcy duchów czeka licencjonowany skafander ufundowany przez gliwicką filię InSpectres! No i zawsze jest też możliwość zagrania w planszówki czy bitewniaki, i tak aż do świtu!

Cena biletu na to wszystko to 25 zł (wejściówka, napój i posiłek) lub 10 zł (sama wejściówka, bez posiłku). Dzieci do 12 lat z opiekunem mają wstęp wolny. Bilety do kupienia na miejscu.

A plan imprezy rozpisany w punktach przedstawia się następująco:

Start: 11:00
Blok planszówek i bitewniaków:

 • 11:00 ? “Prezentacja Neuroshimy Tactics, postapokaliptycznej gry bitewnej”, Rafał Szyma
 • Planszówki: 51 Stan, Cytadela, Arkham Horror etc.
 • Bitewniaki: LOTR i  Mordheim

Blok RPG ? start 14:00

 • Sesje: Warhmmer, New Age, L5K etc.

Blok LARP ? start 18:00

 • LARP w klimatach włoskich ? odbędzie się przy minimalnej ilości graczy: 15 osób. Szczegóły tutaj.

Time4Free ? od 22:00 do rana

 • Turniej Veto
 • Turniej InSpectres

Poniżej mapka okolicy, żebyście się przypadkiem nie zgubili…

Wyświetl większą mapę

~Skreng

LARP: Arancio Verde

Słońce, piękne kobiety i bar “Erica” zawsze kojarzyły mi się z północną Italią. Szczególnie z miastem Trydent. Mieszkałem tam kilka lat, zanim przeprowadziłem się tu, do tej zimnej Rosji. Tutaj jest tylko śnieg, groźne kobiety i wódka. Ech… a mogłem zostać we Włoszech, popijając w tym maleńkim barze mój ulubiony drink, arancio verde… Zawsze były tam jakieś trzy osoby, a dobrze to wiem… Chodziłem tam codziennie. Tylko raz było tam więcej ludzi. Poczekaj, opowiem ci, co się stało…

17 kwietnia 2000 roku, bar “Erica”, Trydent, Włochy

Wieczór po chłodnym dniu. Z ulic znikają ostatni ludzie. W Trydencie zapada zmierzch, ożywają jednak tutejsze bary i speluny. Tam też spędzałem tę noc, noc taką, jak każda inna, jednak wtedy wydarzyło się coś, czego nikt nie mógł się spodziewać. Albowiem:

Siedziałem spokojnie przy szynku, popijając zimną whisky i rozmawiając z barmanem, gdy nagle do baru weszła dwójka gości, zamówili coś i usiedli.
?Ludzie? Tutaj?? pomyślałem.
Rzadko kto tutaj wpadał. To był dopiero początek: za nimi weszło kolejnych trzech, potem jeszcze dwóch, znowu trzech i znowu dwóch. W końcu przestałem liczyć, a barman aż upuścił szklankę z wrażenia. Pierwszy raz w tym barze było aż tyle osób.

Zacząłem słuchać, o czym oni mówią, ale mało co słyszałem. Zielone, zielone – coś o pieniądzach w każdym razie. Postanowiłem nie podsłuchiwać. Krawaty, garnitury – kto wie kto to jest? Siedziałem tam całą noc…

______________________________________________________________

Termin LARPa: IGRI 3
Miejsce: Karczma ?Wrzos?
Prosimy: Wziąć ze sobą stosowny strój.

Tych z graczy, którzy wiedzą, że na sto procent pojawią się na LARPie, prosimy o zgłoszenie się na PW na www.rpg.cieszyn.pl do The Wizarda w celu wcześniejszego odebrania postaci.

Dziękujemy.
Twórcy LARPa: Zaal i The Wizard

Komu! Komu! bo idę do domu!

Panie i Panowie! Elfki i Trolle! Daevy i Nosfertu! Et cetera, et cetera!

Przedstawiamy nowe, jeszcze cieplutkie bilety na IGRI 3. Tak, wiemy, że wyglądają tak, jakby tworzyła je osoba z ograniczoną wyobraźnią i to jeszcze na kacu, ale przyrzekamy Wam, że nasz Chińczyk od biletów zostanie sowicie wynagrodzony… rózgami. Choć on sam mówi, że to robota samego Igriego i jego goberskich kolegów, to przecież nie będziemy wierzyć mu na słowo…

…prawda?

Plakat IGRI 3!

Po wielu bólach, rozpaczliwych staraniach, godzinach potu, łez wylanych w końcu udało się! Jest! Jest już plakat z Zielonym, jego nowa twarz, jego nowe wcielenie! Mamy zaszczyt je zaprezentować poniżej:

IGRI 3 w Natarciu!

IGRI 3 zbliża się wielkimi krokami! Po sporym sukcesie IGRI 2 do akcji znowu wkracza nasz zielonoskóry przyjaciel. Już 21 maja w ustrońskiej Karczmie ?Wrzos? odbędzie się trzecia edycja tego minikonwentu. Tym razem organizatorzy dostarczą nam jeszcze więcej atrakcji! Wśród nich:

 • Prelekcja Wydawnictwa Portal o ich najnowszym dziecku: Neuroshimie Tactics
 • Miniturniej Veto, w którym do wygrania będą zestawy demonstracyjne i boostery
 • Konkurs InSpectres, w którym do wygrania będzie super licencjonowany
  kombinezon korporacji!
 • Potyczki w bitewniakach!

Całość imprezy będzie podzielona na bloki tematyczne i mamy nadzieję, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Tym razem mamy zamiar skupić się na planszówkach, karciankach i bitewniakach, i to od nich właśnie zaczniemy; prócz tego zapewnimy standardowo sesje RPG i LARP.  Wielki łomot rozrywki zacznie się o 11:00 i potrwa do białego rana.

Z czasem na naszym portalu pojawia się kolejne informacje dotyczące imprezy. Tak więc śledźcie portal codziennie, bo nigdy nie wiecie, kiedy IGRI warknie.

PS Wszyscy dobrze wiecie, że IGRI dzieli się przez podział, więc z góry chcemy zaprosić was na miniimprezę IGRI 3.5 która odbędzie się 3-5 czerwca w Brennej (ta, mini! 3 dni: dobre sobie!). Szczegóły wkrótce!