Forum Fanatyków Fantastyki » Gry Planszowe

Gry Planszowe

Plansze na stół #27

Kupcy i Korsarze

W sklepach internetowych przedpremierowo i zniżkowo, można zamawiać polską wersję świetnej gry Merchants & Marauders, w której toczymy walki o panowanie nad morzami i prowadzimy swoją małą gospodarkę. Ponoć jedna z najlepszych gier pirackich jakie zostały wydane. Można w niej znaleźć wszystko co najlepsze w morskich przygodach. Polecamy.

Opis w Rebel.pl

Opis w BGG

Plansze na stół! #26

Star Trek: Fleet Captains

Gra na początku przygniata ceną polskiego użytkownika (329.95zł w promocji na rebelu) i wydaje mi się, że to będzie jej głównym problemem na naszym rynku. Nie zmienia to faktu, że wykonana jest doskonale i dla prawdziwych fanów będzie nie lada kąskiem.
Wcielamy się w niej w dowódców frakcji i zaczynamy podbój sektorów z przeciwnych końców planszy. Plansza składa się z heksagonalnych puzzli, które tworzą na początku losowo rozkładamy zakryte, a w trakcie eksploracji sprawdzamy co znajduje się w danym sektorze.

Oprócz badania kosmosu czeka nas oczywiście walka z oponentami. Statki mają tu ciekawą zasadę mianowicie posiadają trzy tryby, normalnym,  żółty alarm i czerwony alarm, które wpływają na możliwości i działania. Grę wygrywa ten, którego statek pozostanie ostatni na planszy.

Premiera przewidziana na 11 października.

Opis w REBEL.pl

Plansze na stół! #25

Blood Bowl Team Manager

Gra karciana w której wcielamy się w menadżera drużyny Blood Bowl. Krwawej odmiany footballu w świecie Warhammera. Rywalizujemy z innymi menadżerami o miano najlepszego, zatrudniając gwiazdy sportowe, pomocników i zdobywając dla nich lepszy sprzęt. Premiera październik 2011.

Opis w REBEL.pl

Plansze na stół! #24

Guards-Guards-A-Discworld-Boardgame

Gra ze Świata Dysku. Staramy się zinfiltrować jedną z gildii by zdobyć pięć zaginionych Wielkich Zaklęć. Owe gildie to Złodzieje, Zabójcy, Alchemicy i Głupcy. Zapowiada się sporo śmiechu i dobrze przygotowana zabawa.

Premiera zapowiadana na połowę września 2011.

Opis w REBEL.pl

Plansze na stół #23

Battlestar Galactica – Exodus (wydanie polskie)

Już za moment ma pojawić się polska wersja Exodusu. Myślę, że sporo fanów tej planszówki czekało na taką okazję. Wygląda na to, że wydawca zdecydował się na Exodusa zamiast Pegasusa, w wersji polskiej, i chyba dobrze bo Exodus zebrał zdecydowanie lepsze opinie od graczy. Polecam.

Opis w REBEL.pl

Plansze na stół! #22

Kolejna gra z nurtu Lovecraftowego. Dla niektórych temat wyeksploatowany dla innych wciąż interesujący. Tym razem gra bardziej kostkowo-żetonowa. Jak zwykle występują badacze i wielkie zło, które starają się powstrzymać.
Premiera koniec sierpnia 2011.

OPIS W REBEL.PL

Plansze na stół! #21

Deadwood

Gra od FFG, pozornie może nie zapowiada się na wielkie szaleństwo, a bardziej jako gierka dla rozluźnienia i rozgrzania się przed czymś większym, ale z pewnością przegryzienie się przez szczegóły objawia trochę możliwości i dobrych pomysłów.

Każdy gracz ma pod rozkazami jeden z gangów, który musi zgromadzić jak największe zyski przed dotarciem do miast kolei. Ten kto będzie najbogatszy przejmie wpływy kolei i wygra grę. W czasie gry w miasteczku powstają nowe budowle, nad którymi gracze próbują przejmować kontrolę. Każdy budynek ma swoje specjalne cechy pomagające w zmaganiach lub przynoszące zysk. Oczywiście nie zabraknie i strzelanin przy przejmowaniu budynków, jednak najbardziej krwawi gangsterzy musza się liczyć z otrzymaniem “listu gończego” i jego konsekwencjami na koniec gry.

Mimo prostych rozwiązań gra wydaje się dawać sporo możliwości wyboru i kombinowania, przy jednoczesnej dużej dawce dobrej zabawy. Premiera zapowiedziana na lipiec/sierpień 2011.

Opis w REBEL.pl: LINK

Plansze na stół! #20

The Boss

Ciekawie zapowiadająca się gra o mafijnych porachunkach i rozszerzaniu wpływów w różnych miastach. W grze liczy się przemyślny plan ale też blef i odpowiednie przygotowanie gruntu pod działanie. Premiera zapowiadana na 30 czerwca 2011.

Opis w REBEL.pl: LINK

Plansze na stół! #19

Olympos

Nowa gra autora Small World. Znów rozwój cywilizacji jednak tym razem pod okiem olimpijskich bogów w antycznych czasach. Zarówno rozwijamy technologię, armię jak i religijność swojego plemienia. Wszystko zaś mogą zniweczyć lub wesprzeć właśnie bogowie. Premiera przewidziana jest na 21 czerwca 2011.

Opis w Rebel.pl: LINK

Plansze na stół! #18

Small World Underground

To druga wersja Small World tym razem dziejąca się w podziemnych światach. Tak jak poprzednio musimy wspierać odpowiednie cywilizacje jak najlepiej korzystając na ich rozwoju i w odpowiednim momencie, gdy przychodzi ich zmierzch, przesunąć swe wpływy na nową rasę. Każda cywilizacja składa się z dwóch elementów, rasy i jej cechy, co daje nam 315 różnych możliwości. Grę można łączyć z poprzednią wersją lub grać tylko w Underground.  Premiera dziś.

Opis w REBEL.PL