Forum Fanatyków Fantastyki » IGRI

IGRI

IGRI 4 – LARP Star Wars

Krótki wstęp i zapowiedź LARPa Star Wars, który odbędzie się na IGRI 4. Zapraszam.

LARP Star Wars

There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no death; there is the Force.

Ilość osób: 11-21
Czas i miejsce: IGRI 4
Rekwizyty: stylizowany strój + latarka lub atrapa miecza świetlnego

W zamierzchłych czasach, gdy gdy Zakon był jeszcze młody, Jedi z pięciu frakcji rywalizujących między sobą, stanęli przed niebezpieczeństwem, które mogło doprowadzić do katastrofy wielu niewinnych ludzi. Jednocześnie dylemat między ideałami a rzeczywistością prowadził do kryzysu wewnątrz samego Zakonu, z którym musieli sobie poradzić Rycerze.

LARP “Urodziny”

Oto zapowiedź kolejnej atrakcji IGRI.

22.10.2011r.

Zaproszenie

Witaj, Chcielibyśmy cię serdecznie zaprosić na 60 urodziny Ernesta Kazimierskiego. Do karczmy “Wrzos” na godzinę 19.00 w sobotę. Gwarantujemy nocleg jeśli nie mógłbyś wrócić w ten sam dzień. Ernest i cała rodzina czeka na twój przyjazd.

Pozdrowienia

Rodzina Kazimierskich

Oficjany plakat IGRI 4

A oto wielki mistrz IGRI. Niech Moc będzie z wami!

Marvellous Histories – Czyli nowy LARP w świecie New Age.

Krawi rekruci to coś więcej niż tylko elitarna jednostka Konfederacji złożona z utalentowanych magicznie uciekinierów z Tenocatl. Krwawi rekruci to żywy poligon badawczy dla najlepszych alchemików Louisiany.

Przemiany wśród rekrutów rozpoczęły się w 1954, długo przed Wielką Wojną, gdy agentom CAIRO udało się zdobyć wyniki badań alchemików Gondowańskich na temat kontrolowanych mutacji u zwierząt. Choć niemożliwe do zastosowania na organizmach ludzkich uskrzydliły fantazję naukowców Louisiańskich…

Możliwości oferowane przez magię są potężne i nieocenione na polu bitwy, jednak ryzyko występowania efektów ubocznych wynosi niemal 90%, zaawansowane urządzenia techniczne zaś zachowują się całkowicie nieobliczalnie, gdy w ich bezpośrednim sąsiedztwie dochodzi do świadomej ingerencji w rzeczywistość.

Mutacje jednak są inne- choć przedstawiają podobny potencjał jak magia, to po udanym zabiegu modyfikacji alchemicznej ryzyko występowania efektów ubocznych wynosi 0.2-1%. Nieporównywalnie mniej niż w wypadku magii.

Przełom w badaniach nad modyfikacją genetyczną ludzi przyniósł dopiero rok 2011, kiedy to na skutek wydarzeń w laboratorium Uniwersytetu Tolteskiego w Chaski Ito udało się zdobyć żywe próbki białek pochodzenia pozaziemskiego zdolne do nieograniczonej polimorfii.

Teraz, w październiku 2011 roku, po raz pierwszy nowo zdobyta wiedza o mutacjach zostanie zderzona z twardą rzeczywistością. Od sukcesu lub porażki projektu zależy znacznie więcej, niż tylko przyszłość Krwawych Rekrutów. Od sukcesu lub porażki projektu zależy przyszłość Zimnej Wojny, przyszłość Zakazanego Kontynentu.

POSTACIE:
-Robert Rockefeller-Rotshild :::: brat Kanclerza i szef tajnego wywiadu Louisiany
-Colonel Ahiga Iroqouise :::: Pułkownik III Roty Krwawych Rekrutów
-Prof. Heinrich Hirschmeyer :::: Naukowiec prowadzący eksperyment
-Nicolle Orlean :::: Pielęgniarka [Dantejczyk]
-Jean/Joanne De’Vire :::: Alchemik-Genetyk
-Phillip/Philipine Hightown :::: Alchemik Materii, spokrewniony z Hohenheimem
-Septimus/Septima “Seven” Hawking :::: niepełnosprawny Eterotechnik
-William/Monica Watergate :::: Asystent Rockefellera, kochanka Juliusa R’R, CAIRO
-Babtiste/Beatrice Omecahuitl :::: Ochroniarz – Krwawy Rekrut, tajny brat obiektu X
-Logan/Logane Omecahuitl :::: Obiekt badawczy X

NS Tactics na IGRI 4

Dzięki Wydawnictwu Portal, na IGRI odbędzie się mały turniej Neuroshimy Tactics, na którym będzie można zdobyć figurki do gry. Zapraszamy zarówno tych, którzy posiadają własne oddziały jak i tych którzy chcieli by spróbować swoich sił pierwszy raz. Szczegóły turnieju będą zależeć od ilości chętnych.

Pierwsza atrakcja IGRI4

Rozpoczynamy nasz blok informacyjny. W piątek o 18 zaczniemy z grubej rury -?i to dramatycznie! Ponieważ to, czwarte już IGRI skupione będzie na LARPach i teatrze to startujemy… tragedią! Zaczynamy Jeepformem “Białe Zaczynają”.

?Białe Zaczynają? to krótka opowieść przedstawiająca spotkanie zwykłego śmiertelnika ze żniwiarzem, z którym u kresu swych dni każdy z nas będzie musiał stanąć oko w oko. Czy jednak można wygrać ze śmiercią? Czy da się odwlec ten dzień i wrócić do świata żywych, chociaż na chwilę przedłużając swój byt w życiu doczesnym? I w końcu czemu boimy się tego, co w życiu zawsze będzie jedyną pewną rzeczą.

IGRI 4 Pierwsze informacje!

Do następnego IGRI zostało już 27 dni! Zatem czas na rozpowszechnianie dobrych wiadomość związanych z nasza imprezą. Co kilka dni będziemy informować was na naszym portalu oraz facebook-u o rzeczach związanych z IGRI4.

Na pierwszy ogień idzie wstępny grafik imprezy:

Na weekend 21-23 października pragniemy zaprosić wszystkich do Ustronia na jedyny i niepowtarzalny konwent ? IGRI. Podczas tej edycji ? już czwartej z kolei! ? pragniemy zwrócić szczególną uwagę na LARPy i Jeepformy, ale oczywiście nie zabraknie sesji RPG, planszówek, bitewniaków oraz konkursów! Wśród atrakcji możemy wymienić niepowtarzalną sesję odbywającą się w na trzech MG prowadzących kilka lokacji jednocześnie, która to zahaczać będzie swą formą o LARPa.
Jednak  impreza nie odbyłaby się dzięki Wydawnictwu Portal, które zapewniło nam wsparcie i sponsoring. Wśród atrakcji nie zabraknie także więc quizu z nagrodami ze świata Neuroshimy czy też możliwości zagrania w jedna z wielu świetnych gier Portalu. Prawdziwą wisienką będzie jednak prezentacja i miniturniej najnowszego dziecka wydawnictwa, czyli Neuroshimy Tactics, skierowany  do wszystkich osób, które nie miały jeszcze okazji zagrać w tego superbitewniaka. Nie posiadasz zestawu startowego? To żaden problem ? użyczymy Ci jednego z naszych! Nie umiesz grać? Nauczymy cię! Na zwycięzcę czeka zestaw startowy. A co dla starych wyjadaczy chleba? Wśród wszystkich graczy, którzy mają już swoje armie, rozlosowane zostaną nagrody, m. in. blister z bohaterem. IGRI to doskonała okazja na to, by poćwiczyć nowe strategie przed rankingowymi turniejami i aby poznać innych gracz i ich styl gry.
Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na http://www.rpg.cieszyn.pl oraz na nasz profil na Facebooku! I niech moc Portalu będzie z wami!

Jeśli chcesz coś poprowadzić lub masz pomysł na atrakcję to pisz pod adres: skreng88@wp.pl lub dracan@ontet.eu

IGRI w Gwiezdnym Piracie

IGRI został doceniony przez Wydawnictwo Portal w sposób bardzo miły.W artykule “IGRI w Ustroniu” czytamy:

“Wyprawa do Ustronia była jak weekendowa wycieczka – chwila w aucie, pół dnia przyjemności i powrót na łono rodziny. No dobra – wracałem tylko ja, uczciwi uczestnicy dobrze wiedzieli, że pakiet atrakcji nie kończy się o 15:00, wręcz przeciwnie. Wieczór zapowiadał masę erpegowego i planszowego grania. Ja jednak wpadłem do Ustronia, by prezentować nasz bitewniak, Neuroshimę
Tactics. Po krótkim wprowadzeniu rozpoczęliśmy pierwszą partię… a potem, niemal bez przerwy, drugą i trzecią.
Udało się zmieścić w pięciu godzinach trzy rozgrywki dla trzech nowych, początkujących par graczy. Tempo było świetne!
Uwielbiam takie wyprawy! Małe imprezy mają świetną atmosferę, z każdym można się przywitać i zamienić parę słów, wszystkie atrakcje są do ogarnięcia. Tym razem dodatkowym atutem była świetna lokalizacja imprezy (restauracja w centrum
Ustronia). Olbrzymie podziękowania należą się organizatorom za ciepłe przyjęcie i umożliwienie mi wykonania tacticsowej misji. Dla fanów gier z południowych rejonów Górnego Śląska i okolic cenna może być informacja, że IGRI to nie jedyna impreza tego typu. I nie mam na myśli bielskiego Grojkonu, lecz własnie mniejsze spotkania. Jeszcze przed wakacjami, w czerwcu,
jedno z nich odbędzie się w Brennej. Polecam zainteresowanie się tą sprawą!”

Zapraszamy do pobrania całego Gwiezdnego Pirata w poniższym linku

~Skreng

IGRI 3.5

Nadszedł czas na pierwszy trzydniowy konwent organizowany przez Forum Fanatyków Fantastyki:
IGRI 3.5!

GDZIE? : Dom Dwie Anny , ul. Słoneczna 91a, 43-438 Brenna
KIEDY? : 03.06.2011, godzina 16:00 – 05.06.2011, godzina 16:00
CO? : Liczne LARPy i Jeepformy, Wiele sesji RPG, prelekcje, karcianki, bitewniaki, planszówki, a to w niepowtarzalnej atmosferze IGRI.
ZA ILE?: Niestety opłata za wynajem lokalu poskutkowała powstaniem opłaty wejściowej wysokości 15 zł / dzień lub 30 zł / całość.

JAK DOJECHAĆ? : Dokładna mapka pojawi się za kilka dni. Jeśli jednak nie posiadasz samochodu, a długie wędrówki po miasteczku ‘Brenna’ nie należą do twoich ulubionych czynności- FFF oferuje tani dowóz na teren gry z dworców PKS/PKP w Cieszynie i Skoczowie, oraz z dworca Ustroń-Zdrój za jedynie 5 zł/ osoby. Wystarczy zadzwonić pod numer 696 438 517.

CHCĘ POMÓC! : Chcesz wystawić swojego LARPa, poprowadzić kilka sesji, a może przygotować prelekcję? Zgłoś się na Forum w dziale IGRI lub pod adres e-mail dracan@onet.eu. W zależności od ilości uczestników oraz ilości przygotowanych atrakcji tworzenie punktów programu skutkuje zniżkami a nawet zwrotem wejściówki.

JAKIE ATRAKCJE? : W przeciwieństwie do dużych konwentów na IGRI nie ma podziału na bloki, ani tabelki wydarzeń. Tu sami decydujecie, kiedy które atrakcje mają się odbyć. Niemniej jednak zajęć nie zabraknie. Zapraszamy m.in. na:

LARPy, w tym:

  • New Dynasty [Deadlands]
  • Therion: Ordo Dracul [Wampir: Requiem]
  • Le Glacon [Zew Cthulhu]

Jeepformy z Jeepen.org.

  • W sobotę i niedzielę od godziny 10 do 16 odgrywane będą przez was wybrane Jeepy- to jedyna taka okazja w regionie! Zgłoszenia przyjmowane będą na facebooku, forum www.rpg.cieszyn.pl oraz na mailu dracan@onet.eu

Sesje RPG i prezentacje systemów RPG np. autorskich, nowych na rynku lub Indie.

Bitewniaki- mamy do dyspozycji kilka armii i doskonałe warunki do rozgrywania różnorodnych scenariuszy i walk.

Gry Planszowe- pokaźna kolekcja gier planszowych będzie dostępna przez cały czas trwania konwentu, wśród nich nie tylko klasyka taka jak Arkham Horror czy Neuroshima Hex, ale i wiele mniej znanych a równie grywalnych pozycji.

A z każdym dniem atrakcji przybywa.

Ostatni konwent przed końcem Świata

Samozwańczy prorok, prowadzący od 50 lat w amerykański “Radiu Rodzina” program “Otwarte Forum”, 90-letni Harold Camping twierdzi, że data 21 maja 2011 roku zapisana jest w biblii, jako zagłada świata.

Ten 90-letni staruszek ma swoich zwolenników na całym świecie, którzy są przekonani, że koniec świata jest blisko.

Jak podaje TVN24 Camping powiedział: ” Gdy w kalendarzu pojawi się data 21 maja, w każdym kraju na świecie, gdy będzie tam godzina 18:00 dojdzie do wielkiego trzęsienia ziemi, które zapoczątkuje w tym rejonie dzień sądu”.

Jak podał portal, według wyliczeń proroka, zagłada świata ma potrwać do 21 października. Camping wyliczył także dwie inne istotne daty. Z jego danych wynika, że świat został stworzony w 11013 roku przed naszą erą, a Chrystus narodził się 2 października 7 roku przed naszą erą.

Mieszkańcy Ameryki snują spekulację na temat zakończenia świata. Pojawiają się tam napisy dotyczące zagłady które umieszczane są m.in. na samochodach i billboardach.

Źródło: http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110516/ERA_WODNIKA/344503735

A co w tym czasie dzieje się w Ustroniu? Ostatni konwent przed końcem świata: IGRI 3! Gwarantujemy dogodne warunki oraz bogaty zapasy żywności na wypadek rozpoczęcia projektu “Armageddon” oraz prelekcję “Jak przetrwać w postapokaliptycznym świecie” już po wielkim Showdown! (Oferta obowiązuje wyłącznie w wypadku nastania nowej ery).

Organizatorzy zapraszają.