Forum Fanatyków Fantastyki » Strona

Strona

Flattr

Witajcie

W związku z tym, że na portalu chcemy wspierać wolny dostęp do wartości intelektualnych, i umieściliśmy znaczek Flattra obok Facebooka i Twittera, chciałbym napisać czym jest Flattr i co może nam i wam zaoferować. Być może tak jak ja przekonacie się do niego i może kiedyś nasz wkład naprawdę coś zmieni w świecie praw autorskich i wartości intelektualnych.

Flattr próbuje pokazać nam, że treści w sieci mogą być całkowicie darmowe a nagradzanie tego co nam się podoba być dobrowolne i uzależnione od zasobności naszego portfela. Pozwala dawać wsparcie finansowe tym, którzy tworzą naprawdę wartościowe rzeczy, i nie muszą być zrzeszeni w żadnych organizacjach autorskich.

Flattr działa jak facebookowe like’i. Jednak za kliknięciem w ikonkę idzie coś więcej niż tylko umieszczenie informacji na swojej tablicy. Każde kliknięcie to mała suma pieniędzy którą przekazujemy twórcy tego co nam się podobało. Jeśli po przesłuchaniu jakiegoś udostępnionego kawałka muzycznego stwierdzamy, że był słaby i nie chcemy za niego płacić to nie płacimy, jeśli zaś przeczytany artykuł bardzo nam się podobał, klikamy ikonkę Flattra jego autora. Tak może być z dowolną treścią, filmami, grami, scenariuszami, książkami i wszystkim innym. Jeśli sami tworzymy coś czym chcemy się podzielić, umieszczamy ikonkę Flattra przy naszych treściach i każdy kto uzna je za wartościowe klikając ją zasili nasze Flattrowe konto małą sumą pieniędzy.

To ile przekazujemy z każdym kliknięciem zależy od tego jaką sumę zdefiniujemy jako swój miesięczny Flattrowy budżet. Ta suma jest dzielona przez ilość kliknięć, które wykonaliśmy w danym miesiącu i przesyłana wszystkim, których klikneliśmy. Flattr bierze z tego 10% na obsługiwanie systemu i obiecuje zmniejszyć tą prowizję gdy ilość użytkowników się zwiększy.

Minimalna kwota jaką możemy ustawić w budżecie to 2 euro na miesiąc, i jest pobierana z pieniędzy, które sobie wpłacimy na nasze konto wcześniej. Kwota ta może pochodzić także z tego co uzyskamy od innych osób klikających naszą ikonkę. Zawieszenie konta nie jest możliwe do póki mamy na nim jakieś fundusze, a jeśli nie klikniemy nikogo przez cały miesiąc nasz budżet zostanie przydzielony losowej organizacji charytatywnej. Oczywiście je też możemy normalnie klikać dając nasz wkład np. w Wikipedię.

Jakiś czas temu Flattr udostępnił możliwość posiadania konta na Flattrze i umieszczania flatrowego przycisku, bez potrzeby wpłacania własnych pieniędzy, a korzystania tylko z pieniędzy otrzymanych za klikanie naszego przycisku. Ten ruch z pewnością sprawia, że system staje się bardziej otwarty i pozwala nawet tym, którzy nie mieli chęci wpłacania w ciemno swoich pieniędzy, na wypróbowanie Flattra.

Flattr nie daje nam nieograniczonego dostępu do wszystkiego za darmo, jak niektórzy by chcieli. Zmienia jednak podejście nas samych i ludzi, którzy naszą twórczość otrzymują i wykorzystują, do tego by siebie nawzajem nagradzać i finansować. Otrzymywane kwoty są może niewielkie ale za to dają niesamowitą satysfakcje i realne dofinansowanie naszych projektów. Rejestracja jest banalna i można wykonać ją bezpośrednio z Twittera lub Facebooka.

Co Flattr może dać rpg i larpom? Myśle, że właśnie w tej dziedzinie jest on niezastąpiony. Przecież praktycznie  cała rpgowa twórczość i scenariusze larpowe są dostępne za darmo. Umieszczenie ikony Flattra przy każdej przygodzie, scenariuszu larpowym, postaci, czy nawet opisie przedmiotu, nich pozwoli i ułatwi tym, którzy rzeczywiście chcą wynagrodzić twórców by łatwo mogli to zrobić.

Korzystam z Flattra od dwóch miesięcy i obecnie zbieram się do umieszczenia jego ikonki obok moich scenariuszy.

Polecam obejrzenie Flattrowego filmiku, i zastanowienie się czy może tak jak ja nie chcecie czegoś zmienić. Z radością zobaczę przycisk Flattra przy jakiejś przygodzie czy larpie i zapewniam, że z chęcią przekażę najlepszym swoje pieniądze.

Strona Flattra

WMIG przybywa i chce was!

Panie i Panowie! chłopcy i dziewczęta! Zwierzęta i ludzie! Wampiry i Wilkołaki!

Stało się! Na ziemie, a raczej do sieci trafił WMiG! Nowy i całkowicie amatorski projekt FFF. Tak wiemy. na razie jest cienki ale gwarantujemy że z czasem będzie coraz lepszy!

Podziwiać go możecie na:
http://larpbase.boo.pl/wmig/

Promocja FFF w komputroniku

Dzięki wspaniałemu zaangażowaniu Blackthorna od dziś aktywni użytkownicy Forum Fanatyków Fantastyki mają unikalną szansę zdobycia dodatkowych rabatów na produkty zakupione w Cieszyńskiej filii Komputronika.
Dodatkowe informacje znajdziecie na forum w ministerstwie gospodarki pod adresem: http://ati.boo.pl/rpg/viewtopic.php?f=28&t=235&p=2662#p2662 oraz u Blackthorna
Zapraszamy do korzystania z promocji i dalszego aktywnego wspierania społeczności FFF.

Kalendarz

Pojawiła się kolejna opcja na portalu – kalendarz. Ma na celu skupienie wszystkich ważnych dla FFF dat w jednym miejscu. Wchodzą w to: daty konwentów i terenówek, daty LARPów i ważniejszych sesji, spotkania, rocznice itp. Osoby zainteresowane pomocą proszone są o skontaktowanie się ze mną.

Czechy i LARPy

Od jakiegoś czasu trafiam coraz częściej na informacje o LARPach i Konwentach LARPowych u naszych Czeskich sąsiadów. Cieszyn wydawać by się mogło powinien mieć zdecydowanie łatwiej wybrać się na jakąś z tych imprez. Mamy ku temu warunki zarówno lokalizacyjne jak i lingwistyczne jak mniemam. Znany jest wam zapewne już portal Court of Moravia, o którym wspominałem swego czasu na forum. Wychodzący się z tamtąd ludzie organizują niebawem kolejny konwent Odraz 2010. Tym razem jest to impreza LARPowa, nastawiona na wymiane doświadczeń i pomysłów pomiędzy ludźmi z Czech i innych krajów (Mają ponoś przyjechać LARPowe sławy ze Skandynawii).

Na temat Odraz przeczytałem na  blogu Fingrina. To on również odwiedził z ludzmi z Wielosferu wcześniejszy LARPVeekend ogranizowany w Brnie.

Myślę, że trzeba realnie pomyśleć nad rozwijaniem erpegowych skrzydeł również w kierunku Czech. Otwarcie się na nowe horyzonty, które przyświeca z naszego plakatu, i zawiązanie znajomości ze stroną czeską z pewnością kiedyś nastąpi. Myśle jednak, że to od nas teraz zależy czy będziemy wśród tych którzy pierwsi zaczynają wyjeżdżać na konwenty za Czeską granicę czy też za parę lat będziemy musieli doganiać tych, którzy już nas wyprzedzili.

Nie spodziewam się byśmy skrzykneli się tak nagle i ruszyli na Odraz już teraz. Jednak przy kolejnej imprezie organizowanej gdzieś w Czechach trzeba by zastanowić się czy nie lepiej, zrezygnować z jakiegoś polskiego konwentu na rzecz wyjazdu do Czech.

Pojawiły się Bannery

Od dzisiaj zaczynamy propagację forum w sieci. Przygotowałem 4 bannery z kodem gratis, teraz nalezy przesłać je odpowiednim osobom. Mam nadzieję, że nie będę jedynym masochistą, który się tym zajmie. Jakby co pojawił się też artyków wymiana bannerów, który się raczej nie zmyje zbyt szybko. Miłego propagowania życzę więc :)

Oto lista naszych bannerów wraz z kodem html do wstawienia na stronie.

468 x 60

<img style=”border: none;” src=”http://www.ati.boo.pl/rpg/banners/fff_banner_1.jpg” alt=”" />

234 x 60

<img style=”border: none;” src=”http://www.ati.boo.pl/rpg/banners/fff_banner_2.jpg” alt=”" />

125 x 125

<img style=”border: none;” src=”http://www.ati.boo.pl/rpg/banners/fff_banner_3.jpg” alt=”" />

438 x 120

<img style=”border: none;” src=”http://www.ati.boo.pl/rpg/banners/fff_banner_4.jpg” alt=”" />

Nowy adres.

RPG.CIESZYN.PL

Dzisiaj Forum Fanatyków Fantastyki uzyskało swój nowy adres www.rpg.cieszyn.pl, który zachowa co najmniej do 2013 roku, tak, że adres na headerze tam na górze (to czarne coś z logo)  już jest w pełni aktualny.

Nabór redaktorów

Ministerium propagandy ogłasza nabór redaktorów

Poszukujemy ludzi zaznajomionych tematyką RPG i LARP, aktywnie biorących udział w społeczności fantastów (szczególnie ludzi aktywnych w ramach FFF), chętnych do redagowania artykułów o tematyce:

  • RPG & LARP
  • Konwenty, zloty i terenówki
  • Literatura Fantastyczna
  • Inne powiązane ze społecznością FFF tematy

Zgłoszenia należy umieścić na forum lub wysłać pod:
adres e-mail: Dracan@onet.eu
numer GG: 4187817

Nowy portal i forum!

Dzisiaj, czyli 22.02.2010 Forum Fanatyków Fantastyki otrzymało zupełnie nową, ładniejszą, nowocześniejszą i na pewno wszechstronniejszą… twarz (?)… Dobra, chyba przesadziłem…
W każdym razie od dziś mamy poza forum (w 3. a nie 2. wersji PHPBB) jeszcze piękny i wszechstronny portal oparty o CMS WordPress.

Niestety transfer nie obył się bez strat i ku mojej szczerej rozpaczy nie udało mi się sukcesywnie zakończyć długą(5h), mozolną(2xAspiryna na ból głowy) i drogą (5,50 za batonika i kawałek sera… no co? admin też musi jeść!) operację przeniesienia danych ze starego na nowe forum. Z tego oto powodu proszę wszystkich zainteresowanych o ponowne zarejestrowanie się na forum, a w razie zainteresowania – kopiowanie bardziej istotnych tematów na nowe forum.

Dobra, dość tej autoreklamy, zabieram się do dalszej roboty, wam tymczasem życzę miłego użytkowania forum :)
Wasz nieznośny, gburowaty i nieuprzejmy admin:
Dracan