Forum Fanatyków Fantastyki » Konwenty

Konwenty

DZIEŃ DARMOWYCH GIER FABULARNYCH 2012

16.06.2012

Już po raz trzeci odbędzie się Dzień Darmowych Gier Fabularnych - impreza w swoich założeniach zbiegająca się z zachodnim pierwowzorem, czyli Free RPG Day. Pierwszy Free RPG Day odbył się sześć lat temu, dzięki North American Roleplaying Industry. Inicjatywa od początku miała na celu promowanie małych i dużych wydawnictw związanych z branżą gier fabularnych poprzez udostępnienie darmowych materiałów np. w postaci elektronicznej (PDF) lub drukowanej. Zalet tej imprezy wymieniać nie trzeba – kilkuletnie doświadczenie na rynku pokazało, iż akcja propaguje i wydawnictwa i poszczególne tytuły z nimi powiązane.

W ubiegłym roku dzięki fanom oraz akcjom promocyjnym wydawnictw, koordynatorzy tej imprezy zebrali grubo ponad tysiąc stron artykułów, systemów autorskich, dodatków w postaci plików PDF. Liczba egzemplarzy podręczników i czasopism przesłanych do uczestników dobiega setki, zaś niektóre z tekstów pojawiły się w językach angielskim i hiszpańskim.

Dzień Darmowych Gier Fabularnych zdołał w przeciągu minionych edycji zmobilizować zarówno wydawców, jak i branżowe sklepy, serwisy, bloggerów czy zdystansowanych na co dzień użytkowników, wykraczając przy tym poza sieć internetową.

Tylko w ubiegłym roku polscy fani gier fabularnych dzięki sponsorom otrzymali (także wysyłkowo) bezpłatnie materiały na łączną kwotę kilku tysięcy złotych. I nie inaczej będzie w tym roku.

Grono sponsorów rozrosło się i darmowych materiałów będzie jeszcze więcej.

Wśród oficjalnych sponsorów znalazły się między innymi takie firmy jak:

Wydawnictwo GRAmel ? oficjalny wydawca polskiej wersji językowej gry Savage Worlds, który zapewni materiały do swoich pozycji. Zresztą już teraz warto odwiedzić ich sklep internetowy, gdyż do 16 czerwca trwa niezwykle korzystna dla klientów promocja. (http://sklep.wydawnictwogramel.pl)

Bogatą kolekcję komiksów przygotowało dla graczy wydawnictwo Egmont Polska. Ich pierwszym produktem był komiks o znanym Kaczorze Donaldzie. Dziś po dwudziestu latach są największym i wielokrotnie nagradzanym w Polsce wydawcą książek i czasopism dla dzieci i młodzieży.

Sponsorem książek jest wydawnictwo Fabryka Słów specjalizujące się w literaturze fantastycznej: science fiction, fantasy, historiach alternatywnych i horrorze. Stworzyli szereg serii wydawniczych w tym cykl Fabryka w grze, poświęcony wyłącznie książkom osadzonym w realiach gier.

Gry wideo ufunduje firma Techland, polski developer gier na komputery PC i konsole oraz wydawca gier i oprogramowania na terenie Polski. Firma rozwija się nieprzerwanie od 1991 roku, zatrudniając obecnie 200 specjalistów w wielu miastach Polski.

Z kolei Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru zapewni gry książkowe (gry paragrafowe, gamebooki) W swoim dorobku mają na koncie 6 gier książkowych, w tym pierwsze w Polsce gry przystosowane do komfortowej lektury na czytnikach elektronicznych. Wydają także pismo poświęcone interaktywnym, fabularnym gałęziom kultury Masz Wybór.

To na pewno nie koniec niespodzianek. Jak już wspomniano ? grono sponsorów stale rozrasta się.

Jeżeli chcesz wypromować swoją grę, wydawnictwo, stronę internetową, albo po prostu dorzucić od siebie cegiełkę i podzielić się swoją pracą z graczami, skontaktuj się z nami: .

borejko[at]gmail.com

Podobnie jak w ubiegłym roku w bielskim sklepie hobbystycznych Gnom, na bielszczan będą czekały darmowe gry, książki, komiksy i inne darmowe materiały.

Jeśli jesteś zainteresowany literaturą fantastyczną, grami, komiksem lub chcesz się czegoś dowiedzieć o grach fabularnych przyjdź po prostu 16 czerwca 2012 roku o godzinie 11.00. na ulicę Szkolną 15, do sklepu Gnom.

Jeśli z jakiś powodów nie możesz być w tym miejscu, odwiedź stronę na Facebooku https://www.facebook.com/DzienDarmowychGierFabularnych lub zajrzyj na stronę www.gryfabularne.blogspot.com.

W tym dniu będą tam trwały różnorakie akcje promocyjne oraz konkursy, w których będzie można pobrać darmowe materiały stworzone przez fanów i te ufundowane przez sponsorów.

Od fanów dla fanów.

Oficjany plakat IGRI 4

A oto wielki mistrz IGRI. Niech Moc będzie z wami!

Marvellous Histories – Czyli nowy LARP w świecie New Age.

Krawi rekruci to coś więcej niż tylko elitarna jednostka Konfederacji złożona z utalentowanych magicznie uciekinierów z Tenocatl. Krwawi rekruci to żywy poligon badawczy dla najlepszych alchemików Louisiany.

Przemiany wśród rekrutów rozpoczęły się w 1954, długo przed Wielką Wojną, gdy agentom CAIRO udało się zdobyć wyniki badań alchemików Gondowańskich na temat kontrolowanych mutacji u zwierząt. Choć niemożliwe do zastosowania na organizmach ludzkich uskrzydliły fantazję naukowców Louisiańskich…

Możliwości oferowane przez magię są potężne i nieocenione na polu bitwy, jednak ryzyko występowania efektów ubocznych wynosi niemal 90%, zaawansowane urządzenia techniczne zaś zachowują się całkowicie nieobliczalnie, gdy w ich bezpośrednim sąsiedztwie dochodzi do świadomej ingerencji w rzeczywistość.

Mutacje jednak są inne- choć przedstawiają podobny potencjał jak magia, to po udanym zabiegu modyfikacji alchemicznej ryzyko występowania efektów ubocznych wynosi 0.2-1%. Nieporównywalnie mniej niż w wypadku magii.

Przełom w badaniach nad modyfikacją genetyczną ludzi przyniósł dopiero rok 2011, kiedy to na skutek wydarzeń w laboratorium Uniwersytetu Tolteskiego w Chaski Ito udało się zdobyć żywe próbki białek pochodzenia pozaziemskiego zdolne do nieograniczonej polimorfii.

Teraz, w październiku 2011 roku, po raz pierwszy nowo zdobyta wiedza o mutacjach zostanie zderzona z twardą rzeczywistością. Od sukcesu lub porażki projektu zależy znacznie więcej, niż tylko przyszłość Krwawych Rekrutów. Od sukcesu lub porażki projektu zależy przyszłość Zimnej Wojny, przyszłość Zakazanego Kontynentu.

POSTACIE:
-Robert Rockefeller-Rotshild :::: brat Kanclerza i szef tajnego wywiadu Louisiany
-Colonel Ahiga Iroqouise :::: Pułkownik III Roty Krwawych Rekrutów
-Prof. Heinrich Hirschmeyer :::: Naukowiec prowadzący eksperyment
-Nicolle Orlean :::: Pielęgniarka [Dantejczyk]
-Jean/Joanne De’Vire :::: Alchemik-Genetyk
-Phillip/Philipine Hightown :::: Alchemik Materii, spokrewniony z Hohenheimem
-Septimus/Septima “Seven” Hawking :::: niepełnosprawny Eterotechnik
-William/Monica Watergate :::: Asystent Rockefellera, kochanka Juliusa R’R, CAIRO
-Babtiste/Beatrice Omecahuitl :::: Ochroniarz – Krwawy Rekrut, tajny brat obiektu X
-Logan/Logane Omecahuitl :::: Obiekt badawczy X

NS Tactics na IGRI 4

Dzięki Wydawnictwu Portal, na IGRI odbędzie się mały turniej Neuroshimy Tactics, na którym będzie można zdobyć figurki do gry. Zapraszamy zarówno tych, którzy posiadają własne oddziały jak i tych którzy chcieli by spróbować swoich sił pierwszy raz. Szczegóły turnieju będą zależeć od ilości chętnych.

Pierwsza atrakcja IGRI4

Rozpoczynamy nasz blok informacyjny. W piątek o 18 zaczniemy z grubej rury -?i to dramatycznie! Ponieważ to, czwarte już IGRI skupione będzie na LARPach i teatrze to startujemy… tragedią! Zaczynamy Jeepformem “Białe Zaczynają”.

?Białe Zaczynają? to krótka opowieść przedstawiająca spotkanie zwykłego śmiertelnika ze żniwiarzem, z którym u kresu swych dni każdy z nas będzie musiał stanąć oko w oko. Czy jednak można wygrać ze śmiercią? Czy da się odwlec ten dzień i wrócić do świata żywych, chociaż na chwilę przedłużając swój byt w życiu doczesnym? I w końcu czemu boimy się tego, co w życiu zawsze będzie jedyną pewną rzeczą.

IGRI 4 Pierwsze informacje!

Do następnego IGRI zostało już 27 dni! Zatem czas na rozpowszechnianie dobrych wiadomość związanych z nasza imprezą. Co kilka dni będziemy informować was na naszym portalu oraz facebook-u o rzeczach związanych z IGRI4.

Na pierwszy ogień idzie wstępny grafik imprezy:

Na weekend 21-23 października pragniemy zaprosić wszystkich do Ustronia na jedyny i niepowtarzalny konwent ? IGRI. Podczas tej edycji ? już czwartej z kolei! ? pragniemy zwrócić szczególną uwagę na LARPy i Jeepformy, ale oczywiście nie zabraknie sesji RPG, planszówek, bitewniaków oraz konkursów! Wśród atrakcji możemy wymienić niepowtarzalną sesję odbywającą się w na trzech MG prowadzących kilka lokacji jednocześnie, która to zahaczać będzie swą formą o LARPa.
Jednak  impreza nie odbyłaby się dzięki Wydawnictwu Portal, które zapewniło nam wsparcie i sponsoring. Wśród atrakcji nie zabraknie także więc quizu z nagrodami ze świata Neuroshimy czy też możliwości zagrania w jedna z wielu świetnych gier Portalu. Prawdziwą wisienką będzie jednak prezentacja i miniturniej najnowszego dziecka wydawnictwa, czyli Neuroshimy Tactics, skierowany  do wszystkich osób, które nie miały jeszcze okazji zagrać w tego superbitewniaka. Nie posiadasz zestawu startowego? To żaden problem ? użyczymy Ci jednego z naszych! Nie umiesz grać? Nauczymy cię! Na zwycięzcę czeka zestaw startowy. A co dla starych wyjadaczy chleba? Wśród wszystkich graczy, którzy mają już swoje armie, rozlosowane zostaną nagrody, m. in. blister z bohaterem. IGRI to doskonała okazja na to, by poćwiczyć nowe strategie przed rankingowymi turniejami i aby poznać innych gracz i ich styl gry.
Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na http://www.rpg.cieszyn.pl oraz na nasz profil na Facebooku! I niech moc Portalu będzie z wami!

Jeśli chcesz coś poprowadzić lub masz pomysł na atrakcję to pisz pod adres: skreng88@wp.pl lub dracan@ontet.eu

NiuCon chłodnym okiem gadziego Skrenga

O bogowie! Czego to ja nie widziałem w tej szalonej szkole! Tylko ja wiem i zaraz Wam powiem!

Wyruszyliśmy po południu, po piątej, 12 sierpnia Roku Pańskiego 2011 z Cieszyna, kierując się na Wrocław. Podróż minęła spokojnie i bez komplikacji.

Gdy zawitaliśmy do twierdzy mangowców i innych straconych dusz, zostaliśmy przywitani i oznakowani jak ?Twórcy Atrakcji?. Nie zastanawiając się ani chwili skierowaliśmy się wgłąb szkoły w poszukiwaniu miejsca na legowisko. Po długich wędrówkach znaleźliśmy skrawek podłogi w jednym ze sleeproomów. Po oznaczeniu terytorium (jak dobrze, że pismo nie może przekazać zapachu) zeszliśmy piętro niżej, do ?LARPowni?, gdzie wisiała rozpiska LARPów. Gdy przyszliśmy, akurat kończył się jeden z nich, który zresztą nie spotkał się raczej z ciepłą reakcją. Niezrażeni tym jednak ruszyliśmy na zwiady, a zaczęliśmy oczywiście od kuchni!… a raczej baru mlecznego, gdzie zamiast grochówki i nóżek w galarecie były tosty, kiełbasa z grilla i dużo słodyczy. Ceny jednak nie były niskie i według mnie opłacało się tam brać tylko tę kiełbasę z grilla (najwidoczniej orgowie mieli chody w nadleśnictwie). W sali obok był bar sushi, ale ceny tam były prawdziwie astronomiczne, nawet w mniemaniu naszej znawczyni kultury japońskiej. Na korytarzach swoje stoiska miały sklepy i różnoracy sprzedawcy magicznych amuletów… które jednak tonęły w tłumie mangi i cosplay’a. Jedną z atrakcji było ?Retro Game?, czyli miejsce, gdzie można było zagrać na sprzęcie równie starym jak ja; można było powspominać Amigi, Commodore 64 i inne stare, ale jednak cudne gry. Zaraz obok znajdował się ?Games Room?, gdzie, co trzeba przyznać, było sporo planszówek, a nawet w jedną zdążyliśmy zagrać. O odpowiedniej porze ruszyliśmy na LARPa ?Ostatni Walc?, na którym, jak się okazało, było więcej chętnych niż miejsc. Niestety role otrzymaliśmy tylko ja i Zaal. LARP był bardzo dobry, choć zagmatwany jak na porę (gdyż było już po północy). Na korytarzach dominowały kotopodobne osobniki płci pięknej oraz niegrzeczne uczennice (niestety przedział wiekowy tych wodzących na pokuszenie osobniczek to ok. 14-15 lat). Nic więc, poszliśmy spać, a raczej próbowaliśmy zasnąć. W końcu nastał dzień naszych atrakcji. Jakież było moje zdziwienie, gdyż orgowie nie dali żadnych list na owe LARPy ? no cóż, postanowiliśmy z Zaalem iść do ?Pewexu? (czyli po ludzku orgroomu) i poprosić o czyste kartki. I tam przeżyliśmy pierwsza niespodziankę. Do sali można było wejść bez żadnych problemów i robić co się chciało. Podczas użytkowania komputera i drukarki nikt nie spytał nas ani kim jesteśmy, ani co tu robimy: gdybyśmy byli złodziejami, to moglibyśmy wszystko ukraść, a gdybyśmy byli Malkavianami, moglibyśmy wszystkich tam wypić. W końcu wywiesiliśmy nasze kartki i zamieniliśmy godziny, ponieważ zgodnie z planem orgów dwa LARPy Wampira miały się odbyć w dzień (biedne wampiry). Postanowiliśmy przed LARPami wstąpić na turniej Ressistance: Agenci Molocha… który niestety nie odbył się, a co więcej żaden z orgów nic nie wiedział i nie był w stanie udzielić nam informacji(pewnie byli agentami Molocha!)

Pierwszy odbył się LARP Zaala, na który przyszło ok. 10 osób, czyli absolutne minimum. Podczas LARPa kompetencje i umiejętności orgów zostały wystawione na kolejną próbę: jedna z graczek zemdlała. MG od razu ruszył do orgroomu po jakiegoś sanitariusza lub kogokolwiek z kursem pierwszej pomocy. Niestety odpowiedź, jaką usłyszał, nim wstrząsnęła: kazano mu poszukać kogoś kompetentnego na terenie konwentu. Na szczęście szybko takowego znaleźliśmy, jednak w mojej opinii osoba taka powinna być pod ciągłym telefonem albo być w jednym z wyznaczonych miejsc. No nic, LARP zakończył się po kilku godzinach. Następny był LARP Tao w świecie starego Wampira. Tu, o dziwo, był nadkomplet graczy, co dobrze świadczy o Mistrzu Gry. Po ?szybkiej? prelekcji i wytłumaczeniu postaci rozpoczął się LARP, który już poszedł zgodnie z planem. Kolejny LARP (już trzeci pod rząd) był mój. Tu również dopisali gracze ponieważ miałem trzynastu graczy, a LARP był przygotowany na ośmiu ? ale oczywiście nikt nie został odesłany z kwitkiem.
Po rozdaniu postaci i wyjaśnieniu kilku rzeczy zaczęła się… panika i chaos. Brawa należą się graczom odgrywającym Malkavianina, Gangrela oraz Daevę. Ogólnie LARP wyszedł i gracze byli usatysfakcjonowani. Niestety pozostałe LARPy, które miały się odbyć, nie odbyły się. Oprócz jednego jeepforma oraz jednego LARPa do Harry’ego Pottera nie było nic.
W końcu nastała niedziela. O 11 rozpoczął się LARP dziejący się w feudalnej Japonii, i tu już na wstępie gratulacje należą się Krath za rekwizyty, stroje oraz klimat, jaki udało się jej wytworzyć. Graczy było niestety mniej, ale i tak bardzo dobrze się bawiłem dzięki dwóm osobom, które przybyły w strojach japońskich (i nie liczę tu Tao i Krath).

Ogólnie mówiąc konwent nie był przygotowany dla RPGowców i LARPowców. Jak wynikało z informatora konwentowego, odbyć się miało dziesięć (10) LARPów/jeepów, a odbyło się jakieś osiem, z czego cztery (tak, połowę) zapewnił FFF. Klimat był stricte mangowy i jeśli nie jest się mangowcem biegającym w przebraniu swojego ulubionego bohatera, to nie ma tam czego szukać.?Mam nadzieję, że Krath, Tao i Zaal podzielą moją opinię. To by było tyle ? teraz czas na ?Inne Sfery?…

Zdjęcia pojawią się niebawem na forum w dziale “Konwenty’

Komu! Komu! bo idę do domu!

Panie i Panowie! Elfki i Trolle! Daevy i Nosfertu! Et cetera, et cetera!

Przedstawiamy nowe, jeszcze cieplutkie bilety na IGRI 3. Tak, wiemy, że wyglądają tak, jakby tworzyła je osoba z ograniczoną wyobraźnią i to jeszcze na kacu, ale przyrzekamy Wam, że nasz Chińczyk od biletów zostanie sowicie wynagrodzony… rózgami. Choć on sam mówi, że to robota samego Igriego i jego goberskich kolegów, to przecież nie będziemy wierzyć mu na słowo…

…prawda?

Plakat IGRI 3!

Po wielu bólach, rozpaczliwych staraniach, godzinach potu, łez wylanych w końcu udało się! Jest! Jest już plakat z Zielonym, jego nowa twarz, jego nowe wcielenie! Mamy zaszczyt je zaprezentować poniżej:

IGRI 3 w Natarciu!

IGRI 3 zbliża się wielkimi krokami! Po sporym sukcesie IGRI 2 do akcji znowu wkracza nasz zielonoskóry przyjaciel. Już 21 maja w ustrońskiej Karczmie ?Wrzos? odbędzie się trzecia edycja tego minikonwentu. Tym razem organizatorzy dostarczą nam jeszcze więcej atrakcji! Wśród nich:

  • Prelekcja Wydawnictwa Portal o ich najnowszym dziecku: Neuroshimie Tactics
  • Miniturniej Veto, w którym do wygrania będą zestawy demonstracyjne i boostery
  • Konkurs InSpectres, w którym do wygrania będzie super licencjonowany
    kombinezon korporacji!
  • Potyczki w bitewniakach!

Całość imprezy będzie podzielona na bloki tematyczne i mamy nadzieję, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Tym razem mamy zamiar skupić się na planszówkach, karciankach i bitewniakach, i to od nich właśnie zaczniemy; prócz tego zapewnimy standardowo sesje RPG i LARP.  Wielki łomot rozrywki zacznie się o 11:00 i potrwa do białego rana.

Z czasem na naszym portalu pojawia się kolejne informacje dotyczące imprezy. Tak więc śledźcie portal codziennie, bo nigdy nie wiecie, kiedy IGRI warknie.

PS Wszyscy dobrze wiecie, że IGRI dzieli się przez podział, więc z góry chcemy zaprosić was na miniimprezę IGRI 3.5 która odbędzie się 3-5 czerwca w Brennej (ta, mini! 3 dni: dobre sobie!). Szczegóły wkrótce!