Forum Fanatyków Fantastyki » Uncategorized

Uncategorized

Flattr

Witajcie

W związku z tym, że na portalu chcemy wspierać wolny dostęp do wartości intelektualnych, i umieściliśmy znaczek Flattra obok Facebooka i Twittera, chciałbym napisać czym jest Flattr i co może nam i wam zaoferować. Być może tak jak ja przekonacie się do niego i może kiedyś nasz wkład naprawdę coś zmieni w świecie praw autorskich i wartości intelektualnych.

Flattr próbuje pokazać nam, że treści w sieci mogą być całkowicie darmowe a nagradzanie tego co nam się podoba być dobrowolne i uzależnione od zasobności naszego portfela. Pozwala dawać wsparcie finansowe tym, którzy tworzą naprawdę wartościowe rzeczy, i nie muszą być zrzeszeni w żadnych organizacjach autorskich.

Flattr działa jak facebookowe like’i. Jednak za kliknięciem w ikonkę idzie coś więcej niż tylko umieszczenie informacji na swojej tablicy. Każde kliknięcie to mała suma pieniędzy którą przekazujemy twórcy tego co nam się podobało. Jeśli po przesłuchaniu jakiegoś udostępnionego kawałka muzycznego stwierdzamy, że był słaby i nie chcemy za niego płacić to nie płacimy, jeśli zaś przeczytany artykuł bardzo nam się podobał, klikamy ikonkę Flattra jego autora. Tak może być z dowolną treścią, filmami, grami, scenariuszami, książkami i wszystkim innym. Jeśli sami tworzymy coś czym chcemy się podzielić, umieszczamy ikonkę Flattra przy naszych treściach i każdy kto uzna je za wartościowe klikając ją zasili nasze Flattrowe konto małą sumą pieniędzy.

To ile przekazujemy z każdym kliknięciem zależy od tego jaką sumę zdefiniujemy jako swój miesięczny Flattrowy budżet. Ta suma jest dzielona przez ilość kliknięć, które wykonaliśmy w danym miesiącu i przesyłana wszystkim, których klikneliśmy. Flattr bierze z tego 10% na obsługiwanie systemu i obiecuje zmniejszyć tą prowizję gdy ilość użytkowników się zwiększy.

Minimalna kwota jaką możemy ustawić w budżecie to 2 euro na miesiąc, i jest pobierana z pieniędzy, które sobie wpłacimy na nasze konto wcześniej. Kwota ta może pochodzić także z tego co uzyskamy od innych osób klikających naszą ikonkę. Zawieszenie konta nie jest możliwe do póki mamy na nim jakieś fundusze, a jeśli nie klikniemy nikogo przez cały miesiąc nasz budżet zostanie przydzielony losowej organizacji charytatywnej. Oczywiście je też możemy normalnie klikać dając nasz wkład np. w Wikipedię.

Jakiś czas temu Flattr udostępnił możliwość posiadania konta na Flattrze i umieszczania flatrowego przycisku, bez potrzeby wpłacania własnych pieniędzy, a korzystania tylko z pieniędzy otrzymanych za klikanie naszego przycisku. Ten ruch z pewnością sprawia, że system staje się bardziej otwarty i pozwala nawet tym, którzy nie mieli chęci wpłacania w ciemno swoich pieniędzy, na wypróbowanie Flattra.

Flattr nie daje nam nieograniczonego dostępu do wszystkiego za darmo, jak niektórzy by chcieli. Zmienia jednak podejście nas samych i ludzi, którzy naszą twórczość otrzymują i wykorzystują, do tego by siebie nawzajem nagradzać i finansować. Otrzymywane kwoty są może niewielkie ale za to dają niesamowitą satysfakcje i realne dofinansowanie naszych projektów. Rejestracja jest banalna i można wykonać ją bezpośrednio z Twittera lub Facebooka.

Co Flattr może dać rpg i larpom? Myśle, że właśnie w tej dziedzinie jest on niezastąpiony. Przecież praktycznie  cała rpgowa twórczość i scenariusze larpowe są dostępne za darmo. Umieszczenie ikony Flattra przy każdej przygodzie, scenariuszu larpowym, postaci, czy nawet opisie przedmiotu, nich pozwoli i ułatwi tym, którzy rzeczywiście chcą wynagrodzić twórców by łatwo mogli to zrobić.

Korzystam z Flattra od dwóch miesięcy i obecnie zbieram się do umieszczenia jego ikonki obok moich scenariuszy.

Polecam obejrzenie Flattrowego filmiku, i zastanowienie się czy może tak jak ja nie chcecie czegoś zmienić. Z radością zobaczę przycisk Flattra przy jakiejś przygodzie czy larpie i zapewniam, że z chęcią przekażę najlepszym swoje pieniądze.

Strona Flattra

World of Darkness MMO – nowe informacje [Video]

LARP Krew Imperium zbliża się wielkimi krokami i korzystając z okazji mamy dla was nowe info odnośnie nWoD MMO.

W sieci pojawił się trailer który możne być wielu dobrze znany tym razem jednak w idealnej jakości oraz filmik przedstawiający kilka lokacji w grze.

Jeśli nie czujecie jeszcze zajawki na naszego wakacyjnego LARPa to może filmiki to zmienią. Polecam!

Plansze na stół #27

Kupcy i Korsarze

W sklepach internetowych przedpremierowo i zniżkowo, można zamawiać polską wersję świetnej gry Merchants & Marauders, w której toczymy walki o panowanie nad morzami i prowadzimy swoją małą gospodarkę. Ponoć jedna z najlepszych gier pirackich jakie zostały wydane. Można w niej znaleźć wszystko co najlepsze w morskich przygodach. Polecamy.

Opis w Rebel.pl

Opis w BGG

Filmy na 2012

Kilka efektownie zapowiadających się filmów na 2012 rok. Może nie wszystkie będą przebojami, ale warto śledzić zapowiedzi.

Zapraszam do obejrzenia trailerów.

Underworld 4 – Awakening

MiB 3

Dark Knight

http://www.youtube.com/watch?v=-yh6SriAjdE

Battleship

http://www.youtube.com/watch?v=qDMXkPfxjOc

Prometheus

“Hobbit” – zwiastun

Oto przed wami oficjalny zwiastun długo oczekiwanego filmu.

?http://youtu.be/j3lkybw4kDs

LARP “Urodziny”

Oto zapowiedź kolejnej atrakcji IGRI.

22.10.2011r.

Zaproszenie

Witaj, Chcielibyśmy cię serdecznie zaprosić na 60 urodziny Ernesta Kazimierskiego. Do karczmy “Wrzos” na godzinę 19.00 w sobotę. Gwarantujemy nocleg jeśli nie mógłbyś wrócić w ten sam dzień. Ernest i cała rodzina czeka na twój przyjazd.

Pozdrowienia

Rodzina Kazimierskich

Sherlock Holms i dr. Watson we współczesnym Londynie

“Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) to genialny detektyw o niezrównanym intelekcie, natomiast dr Watsona (Martin Freeman) jest weteranem wojennym i genialnym lekarzem. Razem rozwiązują kryminalne zagadki w dość nietypowy sposób. ”

Jestem właśnie po 1 odcinku i jestem zmiażdżony. Błyskotliwości nowego Holmsa w połączeniu z hipokryzjom i docinkami w stylu dr. Housa oraz współczesnym Londynem łączy się w jedna i cudna całość. Polecam wszystkim ten nowy serial. Zarówno tym którzy czytali powieści Conan Doyle?a oraz tym którzy znają inne starsze wersje filmów o legendarnym detektywie mieszkającym na Baker Street 221B.

Pierwsze zdjęcia podręcznika do jubileuszowego “Wampir: Maskarada”

Rozpoczęło się The Grand Masquerade 2011!

Dla przypomnienia, to właśnie na tej imprezie po raz pierwszy światło dzienne ujrzały jubileuszowe podręczniki do Wampira: Maskarady, wydane na dwudziestolecie systemu, zwane też V20. Osoby, które zamówiły preorder mogły odebrać je na konwencie, cała reszta musi czekać do października na ich wysyłkę.

Oto zdjęcie samego podręcznika, wraz z dołączonymi do niego dodatkami:

Prawda, że wygląda ciekawie?

“NIGHTFALL” PL


“W odpowiedzi na ogromną liczbę zapytań informujemy, że trwają już prace nad polską edycją gry karcianej NIGHTFALL, wszystko przebiega zgodnie z planem i już niebawem ogłosimy datę premiery. Więcej informacji znajdziecie w dziale zapowiedzi.

Wyobraź sobie, że świat jaki znałeś do tej pory przestał istnieć. Potężne wilkołaki, wyrachowane wampiry, zdziczałe ghule i inne stworzenia nocy nie widzą już potrzeby ukrywania się przed społeczeństwem. Wychodzą na ulice miast i otwarcie ogłaszają, że od teraz władza należy do nich. Ziemię ogarnął mrok i strach, ludzie tracą nadzieję i zaczynają obawiać się o własne życie. Rozpoczęła się walka o krew… Przełam bariery międzyrasowe, stwórz najpotężniejszą armię sługusów i walcz ze swymi rywalami o kontrolę nad wieczną nocą

Nightfall to niezwykle emocjonująca gra karciana z potężną dozą interakcji, osadzona w konwencji nowoczesnego horroru. Rozgrywka oparta jest na bardzo prostych i sprawdzonych mechanizmach budowy talii, jednak dzięki unikalnemu systemowi tworzenia “łańcucha” nie jest ona podobna do żadnej innej, dostępnej na rynku gry tego typu.

Premiera tej jesieni.

Gra otrzymała ogólną ocenę 9/10 w rankingu Wookie’go na www.gryplanszowe.net”
Źródło: Galmadrin.pl

Kilka “fantastycznych” seriali

Jako że ostatnio zdarza mi się oglądać sporo seriali, chciałem podzielić się z wami najlepszymi tytułami i napisać o nich kilka słów. Wybrałem te, które najlepiej wpasowują się w klimaty ogólnej fantastyki.

1. Battlestar Galactica

Na pierwszym miejscu umieszczam przyćmiewający wszystkie pozostałe. Serial o walce pozostałej garstki ludzkości z Cylonami, zbuntowanymi przedstawicielami sztucznej inteligencji, stworzonej wiele lat wcześniej. Cztery sezony trzymające w napięciu, ubrane w bogate i inspirujące tło. Serial, który każdy fan space opery musi obejrzeć.

2. Defying Gravity

Mógłbym chyba zaryzykować stwierdzenie, że jest to serial trzymający się nurtu fantastyki-naukowej. Twórcy starali się zachować realizm i zaczerpnęli klimat i pomysły z klasyków. Niestety nie miał wielkiej oglądalności i powstał tylko jeden sezon. W końcu to dość wymagające kino w porównaniu do niektórych serialowych tytułów. Grupa wyselekcjonowanych astronautów bierze udział w misji badawczej w głąb układu słonecznego. W trakcie lotu powoli ujawniane są prawdziwe szczegóły misji. Akcja przeplatana jest powiązanymi wątkami z przed kilku lat, z ośrodka szkoleniowego, co dodaje różnorodności fabule.

3. FlashForward

Kolejny serial gdzie realizm jest zdecydowanie wyższy niż w podobnych mu tytułach. Nieszablonowa fabuła do samego końca budzi domysły i trzyma poziom. Rozpoczyna się od niesamowitej utraty przytomności ludzi, w jednym momencie, na całej planecie. W tym czasie wszyscy oni widzą swoją przyszłość. Najbardziej zaangażowanym w sprawę jest detektyw, który dąży do rozwikłania zagadki ogólnoświatowego zamroczenia. Serial to też tylko jeden sezon, znowu trochę szkoda.

4. The Event

Serial o kosmitach. Jednak w bardziej ludzkim ujęciu. Ludzkość ukazana jest tu raczej jako agresor niż walcząca o przetrwanie rasa. Ciekawe podejście i wystarczająco mało rzeczy do których można się przyczepić, przynajmniej przez większą część serialu. Potem jest już trochę gorzej ale myślę, że i tak wart jest polecenia. Obecnie kończy się pierwszy sezon zobaczymy czy i jakie będą kolejne.

Teraz coś z trochę większą dozą humoru i z przymrużeniem oka.

I. Chuck

Jeden z najlepszych seriali jakie widziałem. Oczywiście to komedia akcji, ale w świetnym ujęciu nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się wyeksploatowanym pomysłem. Traktuje o studencie, który nie do końca przez przypadek, wgrywa sobie do mózgu komputerową bazę danych CIA. Serial ma genialnie dobraną muzykę i wiele motywów około rpgowych. Chuck ma już cztery sezony, ale obecny będzie chyba ostatnim.

II. Big Bang Theory

To już klasyczny serial komediowy, ale opowiada o paczce jajogłowych fantastów i ich atrakcyjnej nowo poznanej sąsiadce z Texasu. Świetny, czasami dość wymagający, humor i dużo gagów z fantastyki i amerykańskich komiksów. Na razie cztery sezony świetnej zabawy.